Okradziona na BLIK-a !!!
W dniu wczorajszym mieszkanka Gminy Kramsk została oszukana metodą na BLIK-a.
Wyłudzenie kodu BLIK jest w ostatnim czasie najbardziej powszechnym oszustwem. Najczęściej przy oszustwie na BLIK przestępca po włamaniu się na konto portalu społecznościowego danej osoby, wysyła za pomocą komunikatora do jej znajomych informację z prośbą o pożyczenie pieniędzy, tłumacząc się nagłą potrzebą. Następnie prosi swoją ofiarę o podanie kodu BLIK, dzięki któremu wypłacą pieniądze z bankomatu. Niczego nieświadoma ofiara jest przekonana, że pożyczyła pieniądze znajomemu.
Odzyskanie wyłudzonych pieniędzy może być bardzo trudne, a czasem niemożliwe. Problem polega na tym, że oszukana osoba sama podała kod BLIK i zatwierdziła przelew. Oznacza to, że formalnie nie doszło do naruszenia prawa. Mimo to warto zareklamować nieuczciwą transakcję w banku i zgłosić sprawę wyłudzenia na policji.
Pamiętaj‼️ Kiedy ktoś prosi Cię o kod BLIK:
❌Nie działaj pochopnie. Najlepiej zadzwoń do tej osoby. Jeżeli nie odbierze lub napisze, że nie może rozmawiać, to powinno już wzbudzić twoje wątpliwości.
❌Zawsze sprawdzaj, komu wysyłasz kody do płatności mobilnych i na jaką transakcję zostały one przekazane – nie śpiesz się!
❌Nigdy nie przekazuj pieniędzy obcym osobom.
źródło: Gmina Kramsk
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com