Międzynarodowy Dwubój
Stało się tradycją już od wielu lat, że Starostwo Powiatowe wspólnie z Muzeum Technik Ceramicznych i Powiatowym Klubem Młodzieżowym LOK „Kolska Starówka” w Kole zapraszają na powitanie wakacji letnich dzieci i młodzież z Koła oraz z jego okolic do Ośrodka LOK w Kole na dwubój sportowo -obronny o Puchar Starosty Kolskiego. Tym razem odbył się on w sobotnie przedpołudnie 1 lipca 2023 r.
Zgłosiło się 14 młodych zawodników z Koła, Powiercia, Kościelca, Polic, Leszcz, Straszkowa i Winnicy, z gm. Kramsk, z Białorusi i z Ukrainy. Uczestników powitał kierownik Klubu LOK. Wspomniał o zmarłym w grudniu 2022 r. śp. Andrzeju Kowalskim prowadzącym strzelania lokowskie, przyjacielu dzieci, którego pamięć uczczono chwilą ciszy. Wspomniał on o zachowaniu bezpieczeństwa na strzelnicy. Każdy z zawodników oddał po 10 strzałów do tarczy oddalonej od stanowiska strzeleckiego o 10 m. Zawodnicy po oddaniu celnych strzałów rywalizowali również w rzutach granatem F-1 do celu (stara opona). W kategorii juniorów do 9 lat z 26 pkt. zwyciężył 9 letni Natan Wojewoda przed 6 letnim Wojtkiem Chęcińskim, zdobył on ogółem 22 pkt. W kategorii dziewcząt z 38 pkt zwyciężyła 11 letnia Natalia Piguła z Kościelca, z 30 pkt II m-ce zajęła Magda Ćwiek z Polic, III m-ce z 29 pkt 13 letnia Marta Habrukowicz z Białorusi, IV m-ce z 26 pkt. 12 letnia Melania Szurgot z Winnicy a V m-ce z 18 pkt 13 letnia Ania Wieczorek z Leszcz .W kategorii chłopców z 55 pkt zwyciężył 17 letni Łukasz Pawlak z Koła przed 11 letnim Erykiem Habrukowiczem z Białorusi, zdobył on ogółem 45 pkt. III m-ce z 41 pkt wywalczył 17 letni Krzysztof Chojnacki z Koła , IV m-ce z 43 pkt wywalczył 13 letni Mateusz Kameduła z Powiercia, V m-ce z 27 pkt 12 letni Georgij Jatskiv z Ukrainy a VI m-ce z 12 pkt 11 letni Kirył Chowrin z Bialorusi.
Zwycięzcy do 3 m-ca w kat. dziewcząt i chłopców a także i juniorzy otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo, dyplomy od kolskiego Muzeum, czekoladki od Klubu LOK, natomiast pizzę , coca – colę oraz wodę mineralną ufundował v-ce Starosta Sylwester Chęciński . DZIĘKUJEMY !!! .Kierownikiem dwuboju sportowo- obronnego o Puchar Starosty Kolskiego był Józef Chęciński wspomagany przez Artura Ćwieka. Również i panie (mamy uczestników dwuboju ) zmierzyły się w strzelectwie sportowym. Oddały one po 5 strzałów. Z 29 pkt zwyciężyła Katarzyna Kameduła z Powiercia przed Marleną Piguła z Kościelca z 26 pkt i przed Agnieszką Wojewoda z Koła z 25 pkt. Jeszcze pamiątkowe zdjęcia i zapewnienie uczestniczenia w kolejnej wakacyjne imprezie w LOK. A że dopisała pogoda i było słonecznie + 25 o C więc impreza ta musiała być udaną.
Tekst i foto: Ryszard Borysiewicz
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com