Wielu z nas zna osobę, która będąc dzieckiem choć przez chwilę pragnęła zostać strażakiem. Wśród całej społeczności zawód ten wzbudza podziw i wielki szacunek. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, iż jego siłą jest człowiek, który niosąc ratunek ryzykuje własne życie i zdrowie.

Chcąc poszerzyć wiedzę wśród dzieci na temat ochrony przeciwpożarowej, łącząc zabawę z nauką i przyczyniając się do popularyzacji zawodu strażaka w dniu wczorajszym boisko przy ul. Buczka zamieniło się w strażackie miasteczko. Wydarzenie zorganizowane przez MDP OSP Koło nad Wartą i OSP Koło nad Wartą, przyciągnęło  w sobotnie słoneczne popołudnie dzieci wraz z rodzicami.

W trakcie wizyty na stoisko strażackim dzieci poznały ciekawostki związane z służbą strażaka, mogły zobaczyć i dotknąć ubiór specjalny, niezbędny sprzęt potrzebny w trakcie działań ratowniczych gaśniczych m. in. aparat ochrony dróg oddechowych, prądownice, węże pożarnicze. 

Swoje stoisko mieli też policjanci. W tym dniu każde dziecko mogło przez chwilę wcielić się w rolę strażaka czy policjanta. Mundurowi pozwolili najmłodszym przymierzyć sprzęt i umundurowanie używane podczas akcji interwencyjnych oraz chętnie odpowiadali na pytania. Dzieci mogły posiedzieć w wozie strażackim i radiowozie policyjnym.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody sportowe, w których dzieci chętnie brały udział, dmuchane zjeżdżalnie, a także stoiska z pierwszą pomocą, malowaniem twarzy czy kolorowankami. Wszyscy, którzy przybyli na piknik mogli skosztować strażackiej grochówki.

Nadal trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 roku. Dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, wystarczyło  udać się do stanowiska Narodowego Spisu Powszechnego, które również miało swoje stanowisko podczas pikniku i dokonać spisu z pomocą rachmistrzów.

Zadanie sfinansowane zostało  ze środków Gminy Miejskiej Koło, a także dzięki hojności wielu sponsorów,  którzy wsparli tą wspaniałą inicjatywę.

 

 

 

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

żródło:Kolskiefakty.pl