MĘŻCZYZNA PODEJRZANY O DOKONANIE ROZBOJU ZATRZYMANY
W dniu 5 lipca 2021 roku w jednym ze sklepów przy ul. Stary Rynek w Kole doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Około godz. 9:20 mężczyzna z maseczką na twarzy ubrany cały na czarno wszedł do sklepu po czym zranił ekspedientkę nożem w rękę a następnie dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie około 120 złotych, po czym mężczyzna wybiegł ze sklepu i uciekł w kierunku ul. Pułaskiego.
Na miejsce tego zdarzenia zostali skierowani policjanci z kolskiej jednostki użyto także psa służbowego. Wystosowano również komunikat w mediach społecznościowych o pomoc do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia lub wiedzieć coś o sprawcy. Na efekty pracy policjantów nie trzeba było długo czekać. Jeden z funkcjonariuszy uzyskał informację, że sprawca rozboju ma przebywać na dworcu PKP w Kole i planuje ucieczkę. Kryminalni natychmiast udali się na wskazane miejsce gdzie zatrzymali 17-letniego mieszkańca Koła. Zebrany dotąd w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.
7 lipca br. Sąd Rejonowy w Kole na wniosek kolskiej prokuratury zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat nie krótsza jednak niż 3 lata.
źródło:KPP Koło