Kolejna edycja ZACHWYTÓW za nami. Poprzednia edycja poświęcona została twórczości Agnieszki Osieckiej. W tegorocznej edycji na deskach Miejskiego Domu Kultury zagościła twórczość legendarnego polskiego kompozytora, piosenkarza i autora tekstów – Czesława Niemena.
Niezwykły koncert poświęcony twórczości tego wybitnego artysty, wokaliści o wspaniałych głosach oraz towarzysząca im na scenie żywa orkiestra pod dyrekcją Krzysztofa Lityńskiego, a także niepowtarzalna oprawa wizualna i wypełniona po brzegi sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury sprawiła, że koncert dostarczył widzom wielu muzycznych uniesień i wywołał aplauz widowni, która brawami skierowanymi do twórców tego widowiska, doceniła ich kunszt i wysiłek w przygotowaniu tego niepowtarzalnego widowiska.
Podczas tego wyjątkowego spotkania mogliśmy usłyszeć piosenki te najbardziej i mniej znane. Usłyszeliśmy takie utwory jak: „Włóczęga”, „Stoję w oknie”, „Wszystkim ludziom co do pracy spieszą”, „Mam tak samo jak Ty, miasto moje a w nim… „, „Dziwny jest ten świat”.
Pomysłodawcami i głównymi organizatorami artystycznej imprezy byli Helena Bartosik, Aleksandra Szacowna-Błaszczyk oraz Marcin Żyliński. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Kolska Trójka”, a partnerami SP nr 3 w Kole, MDK w Kole i GOK w Kłodawie. Koncert został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Koła, gminy Koło i Powiatu Kolskiego oraz dzięki hojności sponsorów. Zapraszamy do obejrzenia koncertu.

 

źródło:Kolskiefakty.pl