W Miejskim Domu  Kultury w Kole zagościła wystawa fotograficzna kolanina Zbigniewa Rapusty. Wystawa nosi tytuł “Tak była, a jest tak” i nawiązuje do zmian, jakie zaszły w ciągu ostatnich 10 lat na dworcu i peronach PKP w Kole.  Autor zdjęć  urodził się w Kole.  Uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej. Następnie podjął naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Kaliszu. Po ukończeniu szkoły wrócił do rodzinnego miasta, gdzie rozpoczął pracę w Zakładach Mięsnych.  Fotografika była jego pasją od najmłodszych lat. Sam wywoływał zdjęcia, które w tamtych czasach  były czarno-białe.

Koleżanki i koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, którzy przybyli obejrzeć wystawę postanowili przygotować dla niego niespodziankę, jaką były zdjęcia klasowe z różnych okresów, a także gratulacje za zorganizowanie pierwszej autorskiej wystawy fotograficznej.  Głos zabrał również wieloletni przyjaciel i kolega ze szkolnych lat –  Jacek Skrycki, nawiązując do wspomnień z dawnych czasów. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Pan Zbigniew ma już w swoich planach kolejną wystawę , która również związana będzie z naszym miastem.

Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Burmistrz Miasta Koła – dr Krzysztof Witkowski, Starosta Kolski – Robert Kropidłowski, Poseł na Sejm RP – Leszek Galemba, Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego – Straszków, PERSILO STUDIO s.c. Kuratorem wystawy był p. Arkadiusz Gołębowski. Merytorycznej pomocy w przygotowaniu wystawy udzielił autorowi p. Zbigniew Szymański.

Patroni Medialni: Kolskiefakty.pl, Kurier Kolski, Przegląd Kolski, Telewizja Kablowa w Kole.

Wystawę można oglądać do końca października br.

 

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl

Leave a comment

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com