Kopalnia Bełchatów rozpoczęła sprzedaż węgla brunatnego dla indywidualnych odbiorców w cenie 190 zł lub 300 zł za tonę.
Kopalnia Bełchatów rozpoczęła sprzedaż węgla brunatnego dla indywidualnych odbiorców. Jedno gospodarstwo będzie mogło zakupić maksymalnie 6 ton. Surowiec może zakupić każdy, kto zadeklarował odpowiednie źródło ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Kopalnia Bełchatów oferuje węgiel brunatny sortowany w cenie 191,51 zł za tonę (0-80 mm) lub 305,56 zł (80-300 mm). Należy pamiętać, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczny i bardziej szkodliwy dla środowiska. Jego sprzedaż jest możliwa dzięki zmianie przepisów przywracających możliwość jego wykorzystania na potrzeby grzewcze w domach lub instalacjach spalania o nominalnej mocy cieplnej mniejszej niż 1 MW.
Sprzedaż indywidualna będzie stanowiła niewielki odsetek całkowitego wydobycia i nie wpłynie na dalsze, stabilne dostawy węgla do Elektrowni Bełchatów i Turów. Tak jak dotychczas węgiel brunatny z obydwu kopalń będzie przede wszystkim służył do produkcji energii elektrycznej pokrywającej 27 proc. krajowego zapotrzebowania – zapewnia PGE.
Szczegóły dotyczące sprzedaży surowca przez kopalnię w Bełchatowie znajdziecie tutaj: https://kwbbelchatow.pgegiek.pl/Oferta/Sprzedaz-wegla
Jak zaznacza spółka: Węgiel brunatny nie nadaje się do spalania we wszystkich typach pieców węglowych. Przed dokonaniem zakupu prosimy o sprawdzenie, czy Państwa instalacja grzewcza jest przystosowana do bezpiecznego spalania węgla brunatnego. Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody z tego tytułu.
W komunikacie PGE GKiE podkreśla, że węgiel brunatny nie nadaje się do spalania we wszystkich typach pieców węglowych. Przed dokonaniem zakupu prosi o sprawdzenie, czy instalacja grzewcza jest przystosowana do bezpiecznego spalania węgla brunatnego. Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody z tego tytułu.
foto:Dariusz Śmigielski
źródło:tugazeta.pl
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com