31 lipca br. CKE opublikowała wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Jest to świetna okazja do tego, aby napisać o Konradzie Zawiślaku, uczniu kolskiej „piątki”, który pasjonuje się fizyką, astronomią i elektroniką, i który uzyskał znakomite wyniki we wspomnianym egzaminie.
Kim jest ten skromny, dobrze wychowany, szczupły, czarnowłosy i czarnooki chłopiec lubiany przez rówieśników i nauczycieli? To wszechstronnie uzdolniony uczeń, laureat wielu konkursów o randze powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej. W tym roku szkolnym jest jedynym uczniem z Koła, który święcił triumfy w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Jest także zwycięzcą takich konkursów, jak: Ogólnopolski Konkurs Alfik Humanistyczny, Ogólnopolski Konkurs Alfik Historyczny, Miejska Olimpiada Ekologiczna, a w etapie powiatowym XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zajął 3. miejsce.
Nauka przychodzi mu z łatwością, dowodzi tego średnia, którą uzyskał na zakończenie klasy ósmej (5,85) oraz świetne wyniki egzaminu podsumowującego edukację w szkole podstawowej. Myliłby się jednak ten, kto sądziłby, że Konrad tylko się uczy. W wolnych chwilach czyta książki z zakresu astronomii, elektroniki i fizyki kwantowej. Wieczorami ogląda przez teleskop gwiazdy, w domowej pracowni buduje układy elektroniczne. Spotyka się też ze znajomymi, szaleje na rowerze. Wymienia się wiedzą i doświadczeniem na portalach dyskusyjnych poświęconych ulubionym przez niego dziedzinom. W przyszłości chciałby studiować astrofizykę, a następnie pracować w ośrodku badawczym. Życzymy mu tego z całego serca. Rozpiera nas duma, że mamy tak wyjątkowego absolwenta.
Źródło: SP nr 5 w Kole

Konrad! Jesteśmy dumni z Twoich osiągnięć. W przyszłości będziemy się chwalić, że pochodzisz z Koła.

źródło:UM  w Kole

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com