Konferencja prasowa Nowej Lewicy – Nowa Lewica zaprezentowała kandydatów do sejmu.

W dniu dzisiejszym w Kole podczas konferencji prasowej Nowej Lewicy, którą poprowadził Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski zaprezentowano część kandydatów do sejmu z okręgu nr 37, obejmującego również nasz powiat. Osoby ubiegające się o mandat poselski to m.in.: aktywiści, radni, a także byli dziennikarze.
Pierwsze miejsce na liście kandydatów zajmuje doświadczony i zasłużony parlamentarzysta z Gniezna, Tadeusz Tomaszewski. Mandat posła na Sejm RP zdobył w II, III, IV, V, VI, VII i IX kadencji. Z numerem 2 na liście wystartuje Kamila Kasprzak – Bartkowiak z Gniezna – była dziennikarka, obecnie aktywistka wspierająca lokalną społeczność i animatorka kultury. Wśród kandydatów znalazł się również 49 – letni Tomasz Andrzej Nowak, znany jako „Pan Starówka”, a pełniący funkcję Radnego Rady Miasta Konina oraz Roman Mańka z powiatu kolskiego, publicysta, komentator polityczny oraz dziennikarz. Kolejny kandydat, który również pochodzi z powiatu kolskiego to 33 – letni Łukasz Łuczyński, który do polityki trafił angażując się w aktywność obywatelską. Jego działania zauważyli i docenili mieszkańcy małej miejscowości z której pochodzi. Jest Radnym Rady Gminy Grzegorzew, Prezesem OSP w Bylicach. Związany ze sportem – sędzia piłkarski.
Podczas wystąpienia zaprezentowano również kandydaturę pochodzącego z Konina 23 – letniego Piotra Czerniejewskiego, młodego działacza politycznego, a także przewodniczącego prężnie działającego Stowarzyszenia „Młodzi Lokalsi”. Ma za sobą realizację ciekawych wydarzeń m.in. warsztatów w Zespole Szkół Technicznych w Kole, nt. edukacji energetycznej.
W konferencji udział wzięli również członkowie zarządu powiatowego Nowej Lewicy, Ida Biłas oraz Wojciech Jabłoński.

źródło:Kolskiefakty.pl