Informacja dotyczy konkursu plastycznego „Kolska strefa biznesu” zorganizowanego przez Szkolną Kasę Oszczędności  i Klub „Młodzi i przedsiębiorczy”, przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Świętego Mikołaja w Kole, PKO Bank Polski oddział 1 w Kole oraz Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole – pod honorowym patronatem Burmistrza Koła oraz Starosty Kolskiego.

Celami konkursu były:  zachęcanie do podejmowania działań na rzecz racjonalnego gospodarowania budżetem; promowanie idei systematycznego oszczędzania i postaw przedsiębiorczych; wdrażanie do planowania i tworzenia strategii zarządzania finansami; promocja programu SKO;  rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej uczniów.

Tematem i zadaniem –   stworzenia lokalnej (miejskiej, gminnej lub powiatowej) wersji kultowej i znanej wszystkim gry planszowej (uczącej przedsiębiorczości) –  Monopoly.  W jej składzie miały  się znaleźć: plansza z ilustracjami i nazwami zlokalizowanych w Kole (bądź powiecie kolskim) firm/zakładów/przedsiębiorstw, instytucji kultury, sportu, zabytków, miejsc rekreacji wraz z określoną ich wyceną; lokalna waluta wymyślona na potrzeby gry; krótka instrukcja z zasadami gry.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas: 1-3,  4-8 szkół podstawowych;  specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych.

Technika plastyczna oraz  format prac były dowolne.

Na konkurs wpłynęły  prace  ze Szkół Podstawowych: nr 1 w Kole (nauczycielka/koordynatorka – Wiesława Garus), nr 3 w Kole (nauczycielka/koordynatorka – Renata Wabnic-Osowska), Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole ( nauczyciel/koordynator – Sebastian Antkiewicz).

Jury przyznało nagrody w kategoriach:

uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych:

I miejsce: Igor Górnicki, kl. 3 d

Szkoła Podstawowa nr 3  w Kole

II miejsce: Aleksander Adamczyk, kl. 1 c

Szkoła Podstawowa nr 1  w Kole

uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych

I miejsce: Alicja Śliwka, kl. 5 b

Szkoła Podstawowa nr 3  w Kole

II miejsce: Aleksander Filipiak, kl. 4 c

Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

III miejsce: Wiktoria Brączek, kl. 4 a

Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole

wyróżnienie: Oliwia Kujawa, kl. 7 d

Szkoła Podstawowa nr 3  w Kole

uczniowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych:

I miejsce: Patryk Malara, kl. 3 PDP

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole

Laureatom i uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy, nauczycielom/koordynatorom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Rozdanie nagród – Laureatom konkursu – nastąpi 25 listopada br. o g. 9:00 w Czytelni PiMBP (ul. Kolejowa 19, I piętro). Zapraszamy!

źródło:PiMBPw Kole