KOLEJNY „TRZEŹWY PORANEK” ZA NAMI
W poniedziałek 27 listopada br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej komendy przeprowadzili wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „TRZEŹWY PORANEK”, w trakcie których ujawnili dwóch kierowców będących w stanie po użyciu alkoholu.
W miniony poniedziałek funkcjonariusze kolskiej jednostki od wczesnych godzin porannych, w różnych częściach miasta Koła sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Mundurowi przeprowadzili prawie 400 takich kontroli.
W ciągu kilku godzin trwania akcji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili 2 kierujących na „podwójnym gazie”. Nieodpowiedzialnymi kierowcami okazali się 47-letni mieszkaniec gm. Kościelec oraz 49-letni mieszkaniec gm. Lubraniec. Mężczyźni kierowali swoimi samochodami będąc w stanie po użyciu alkoholu. Kto w takim stanie kieruje pojazdem, popełnia wykroczenie zagrożone karę aresztu, grzywną nie niższą niż 2500 zł i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
Po raz kolejny apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba planuje jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, należy uniemożliwić jej to. Konieczne jest także powiadomienie dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem alarmowym 112, który przekaże informację Policji, a dyżurny najbliższej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.
foto: Kolskiefakty.pl
źródło: KPP w Kole
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com