Policjanci zatrzymali 32 – letniego mieszkańca Kłodawy podejrzanego o przestępczość narkotykową. Mężczyzna w pomieszczeniu gospodarczym przechowywał ponad 300 gramów amfetaminy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę 17 marca br., kolscy mundurowi wraz z policjantami z Kłodawy weszli na teren jednej z posesji na terenie Kłodawy. Z wcześniejszych ustaleń policjantów wynikało, że mogą tam znajdować się substancje, których posiadanie jest zabronione. Do działań zaangażowano również Mikę – policyjnego psa do wykrywania narkotyków. Jak się okazało i tym razem jej pomoc okazała się nieoceniona. Mika wskazała miejsce, gdzie schowane były środki psychotropowe.

W pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze ujawnili pudełko, w którym znajdowała się biała substancja. Badania laboratoryjne wykazały, że jest to środek psychotropowy zawierający amfetaminę. Taka ilość znalezionych narkotyków wystarczyłaby do odurzenia blisko 3 tysięcy osób.

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Kłodawa. Usłyszał on zarzuty posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Sąd na wniosek Prokuratora zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło:KPP w Kole