Kolejne opaski na nadgarstek trafiły do kolskich seniorów!
Ze względu na duże zainteresowanie systemem teleopieki, udało się pozyskać kolejne opaski na nadgarstek dla kolskich seniorów. Dziś w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kole burmistrz miasta Koła Krzysztof Witkowski wręczył 23 opaski osobom po 65. roku życia, które ze względu na stan zdrowia potrzebują całodobowej opieki na odległość.
Przypomnijmy, że Gminie Miejskiej Koło udało się pozyskać 52.438.31 zł z funduszu przeciwdziałania COVID-19, Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” Moduł II na rok 2022. Z tych środków w grudniu 2022 r. opaski otrzymało 60 seniorów, a koszt zakupu urządzeń wyniósł 38 710,80 zł brutto. Za resztę pozyskanej kwoty teraz udało się dokupić 23 urządzenia (za 12.609,96 zł brutto), które dziś trafiły do bardzo zadowolonych mieszkańców naszego miasta, objętych programem teleopieki.
Opaski będą noszone na nadgarstku, by całodobowo monitorować stan zdrowia seniorów oraz wezwać pomoc w przypadku zagrożenia życia. Seniorzy po odebraniu urządzeń podpisali umowy, dokonali aktywacji opasek i przeszli szkolenie z ich obsługi. Będą ich używać nieodpłatnie. Seniorzy podziękowali włodarzowi za troskę, jaką obejmuje najstarsze kolskie pokolenie i przyznali, że dzięki urządzeniom będą się czuli zdecydowanie bezpieczniej. – Chciałbym, byście Państwo nigdy nie musieli z nich korzystać – powiedział burmistrz życząc seniorom dużo zdrowia. Dodał, że w najbliższym czasie, z innego programu, dostępna będzie kolejna partia opasek, by zaspokoić potrzeby naszych mieszkańców w tym zakresie.
Odkąd w grudniu uruchomione zostało 60 opasek, alarm włączył się 125 razy, a o podjęciu działań zdecydował ratownik medyczny.
źródło:UM w Kole