Kolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn za przestępstwa narkotykowe. Zatrzymany przez funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-interwencyjnego 28-latek odpowie za posiadanie narkotyków i jazdę pod ich wpływem, zaś 33-latek został aresztowany na okres trzech miesięcy z uwagi na posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychoaktywnych.

W ostatnich kilku dniach kolscy policjanci zabezpieczyli kilkaset gramów narkotyków. Wszystko dzięki czujności i zaangażowaniu funkcjonariuszy ogniwa patrolowo – interwencyjnego, którzy bardzo skrupulatnie przeprowadzili kontrolę drogową.

Późnym wieczorem w sobotę 6 marca, tuż przed godziną 22.00 funkcjonariusze Wydziału Prewencji na ulicy Toruńskiej zauważyli pojazd, którego kierujący na widok radiowozu zdecydowanie przyspieszył. Wzbudziło to podejrzenie mundurowych, dlatego też postanowili skontrolować pojazd. 28-latek podczas legitymowania zachowywał się nerwowo, a wygląd wskazywał, że może być pod wpływem narkotyków. Podczas dokładnie przeprowadzonej kontroli, policjanci znaleźli w samochodzie marihuanę oraz amfetaminę. Z uwagi na podejrzenia, mężczyzna został poddany badaniom, które wykazały w jego organizmie zawartość marihuany oraz amfetaminy.

Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających i psychoaktywnych oraz kierowanie pod ich wpływem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Ale to nie wszystko. Policjanci zastanawiali się skąd 28-latek bierze środki prawnie zabronione. W toku dalszych działań, mundurowi dotarli do 33-letniego mieszkańca Koła, który jak się okazało od dłuższego czasu trudnił się procederem narkotykowym. W mieszkaniu mężczyzny podczas przeszukania policjanci znaleźli środki odurzające i psychoaktywne o łącznej wadze ponad 200 gramów. Jak ustalili mundurowi, 33-latek od co najmniej kilkunastu miesięcy zajmował się sprzedażą środków prawnie zabronionych.

Kolanin usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielanie innej osobie środków odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt.

źródło:KPP w Kole