KMO „KOLSKA WYSPA” – ZWYCIĘZCY KONKURSU KLUBÓW MŁODYCH ODKRYWCÓW 2023 W WIELKOPOLSCE!
W pierwszy weekend czerwca uczniowie z Klubu Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa” mieli niezwykłą okazję wziąć udział w rozstrzygnięciu konkursu i w pokazach doświadczalnych z robotyki oraz z ESERO–box „Teach with space”. Wydarzenie odbyło się w malowniczym Kaliszu, gdzie w auli Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza zaprezentowana została również wystawa zdjęć satelitarnych z projektu EarthKAM. To wspaniałe wydarzenie – Kaliskie Dni Klubów Młodych Odkrywców przygotowane zostało przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu – Partnera Regionalnego Centrum Nauki Kopernik.
Konferencja gromadziła młodych entuzjastów nauki z całej Wielkopolski i miała na celu promowanie innowacyjnych metod nauczania oraz zachęcanie uczniów do eksplorowania dziedzin takich jak astronomia, robotyka, badania kosmiczne i nauki przyrodnicze z zakresu STEAM.
Po otwarciu uroczystości przez Panią Magdalenę Sekura-Nowicką, dyrektor CWRKDiZ w Kaliszu, głos zabrała dr Zuzanna Michalska, Koordynatorka Programu „Klub Młodego Odkrywcy” z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, która przeprowadziła prezentację dotyczącą roli i znaczenia Klubów Młodych Odkrywców w rozwijaniu umiejętności kluczowych u dzieci i młodzieży. W trakcie wydarzenia odbył się panel dyskusyjny na temat „Od pomysłu do realizacji – nauczanie przydatne na współczesnym rynku pracy”. Następnie ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody dla „Najlepszego wielkopolskiego Klubu Młodego Odkrywcy 2023”. Zwycięzcą okazał się Klub Młodego Odkrywcy „Kolska Wyspa” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole im. Adama Mickiewicza w Kole z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi. Otrzymaliśmy dyplom i talon na kwotę 800 zł do wykorzystania w salonach Empiku na zakup (nagród) potrzebnych materiałów oraz pomocy dydaktycznych z zakresu STEM i robotyki. Na drugim miejscu znalazł się „Klub Młodego Przyrodnika” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach. Trzecie miejsce zdobył Klub „Cztery Żywioły” ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie. Wyróżnienie specjalne otrzymał Klub „Nobliści” ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Nagroda Organizatora powędrowała do Klubu Młodych Odkrywców „Fluoryt” z Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Lesznie. Po uroczystości wręczenia nagród, uczestnicy mieli możliwość zwiedzania stanowisk doświadczalnych przygotowanych przez Kluby Młodych Odkrywców z Wielkopolski oraz wspólnego uczestnictwa w eksperymentach.
To ogromne wyróżnienie dla klubu „Kolska Wyspa”, który od dłuższego czasu angażuje się w rozwijanie pasji i zainteresowań młodych ludzi w dziedzinie nauk ścisłych. Działalność klubu obejmuje liczne eksperymenty, projekty międzynarodowe związane z kosmosem budowane we współpracy z ESA i NASA oraz robotykę. Jego członkowie regularnie biorą udział w konkursach i przedsięwzięciach edukacyjnych, zdobywając wiedzę i umiejętności niezbędne do rozwijania swojego potencjału.
Nasz zespół na pokazach reprezentowali: Piotr Jurkiewicz i Marcel Jasiński z kl. 4a, Wojciech Bolin i Mateusz Budynek z kl. 6b, Wiktor Przystański z kl. 7a, Oleksandr Sotnyk z kl. 8b (z Ukrainy) pod kierunkiem opiekunów: p. Michała Kazimierczaka i p. Jarosława Gałązki.
Gratulacje

dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie i przyczynili się do wspólnego zwycięstwa. Brawo dla Was wszystkich! Gratulujemy pozostałym Klubom Młodych Odkrywców – spotkanie z nimi i ich twórczością było dla nas niezwykle cenne. Dziękujemy kierowcy oraz firmie Dawida Rewers za bezpieczny przewóz całego zespołu i transport wystawy. Dziękujemy wiceburmistrzowi miasta Koło, Panu Lechowi Brzezińskiemu za wsparcie przedsięwzięcia.

Na koniec pragniemy podziękować organizatorom z CWRKDiZ w Kaliszu – szczególnie Pani Jolancie Molendzie za ciepłe przyjęcie, miłą obsługę i wsparcie podczas całej gali.
źródło:SP nr 2 w Kole
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com