Kierował samochodem mając ponad 3,6 promila i sądowy zakaz
Nietrzeźwi na drogach są zagrożeniem nie tylko dla siebie samych, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg. W niedzielne południe w Chodowie kompletnie pijany kierowca Mercedesa doprowadził do kolizji z innym pojazdem. Na szczęście w tym zdarzeniu drogowym nikt nie ucierpiał.
W minioną niedzielę po godz. 12:00 w Chodowie doszło do kolizji drogowej. 36-letni kierowca Mercedesa uderzył w zaparkowany pojazd marki Daewoo. Dzięki szybkiej reakcji świadków tego zdarzenia udało się zatrzymać kierowcę Mercedesa. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości 36-letniego mieszkańca gminy Kłodawa. Okazało się, że mężczyzna miał przeszło 3,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto kierowca miał obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.
Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu zagrożone jest karą nawet do 5 lat więzienia.
Przypominamy również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Pamiętajmy – nasza reakcja może uratować komuś życie!
foto:Kolskiefakty.pl
źródło:KPP w Kole
Wyświetl statystyki i reklamy
Promuj post
Wszystkie reakcje:

Ty i 1 inny użytkownik

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com