Kiedy zobaczysz porzucony wózek, nie zatrzymuj auta. To może cię drogo kosztować.
Zazwyczaj wózek kojarzy się nam pozytywnie, ze względu na znajdujące się w nim słodkie bobasy. Jednak kiedy zauważysz porzucony wózek, to lepiej omiń go szerokim łukiem.
Znajdujący się na środku drogi wózek dziecięcy jest niecodziennym widokiem. Dlatego u wielu osób może wywołać poczucie zdezorientowania lub silny niepokój oraz chęć sprawdzenia co się w nim znajduje. Mimo to należy zachować szczególną czujność i nie dać porwać się emocjom, gdyż to może nas wiele kosztować.
Od jakiegoś czasu na wielu portalach społecznościowych widać posty ze zdjęciami porzuconych wózków dziecięcych. W efekcie wywołały one niemałe poruszenie wśród internautów. Oni na swojej drodze spotykali nie tylko wózki, ale i nosidełka lub foteliki,
które ustawione były centralnie na środku jezdni lub poboczu. Zazwyczaj jadący autem widzi tylko tył wózka, co dodatkowo zwiększa uczucie niepokoju, ponieważ nie można dostrzec, co jest w jego środku. Często widywane są na bocznych drogach z dala od ruchliwych tras, co dla wielu osobom przypomina kadry z horroru. Mimo ciekawości i dobrych intencji nie należy podchodzić do porzuconego sprzętu, tylko zawiadomić odpowiednie służby. Okazuje się, że jest to sprytnie zastawiona pułapka.
Dotychczas zjawisko to było mocno widoczne za granicą, jednak jak się okazuje, dotarło już do Polski. Cała sceneria z opuszczonym wózkiem jest zaaranżowana specjalnie, aby zmusić kierowcę do zatrzymania się i opuszczenia pojazdu. To właśnie oszuści opracowali tę metodę, która ma za zadanie mocno wpływać na uczucia. Złodzieje czekają na moment, kiedy ofiara oddali się od samochodu, a następnie kradną go i znikają bez śladu. Dzieje się tak, ponieważ, niczego nieświadomy kierowca zapomina zgasić silnik lub zamknąć drzwi pojazdu, ze względu na silny szok. W czasie kiedy sprawdzamy wózek, złodzieje wychodzą za krzaków lub budynków i porywają samochód wraz z całą zawartością np. portfelem, dokumentami oraz telefonem. Dlatego, kiedy tylko zobaczysz porzucony wózek, pod żadnym pozorem nie opuszczaj auta, a nawet się nie zatrzymuj.
źródło:genialne.pl