Wieś Nowiny Brdowskie znajdująca się w gminie Babiak, powiat kolski – to tu wraz z mamą Dorotą mieszka Pawełek – 12 letni chłopiec, uczeń 6 klasy Szkoły Podstawowej w Brdowie. Chłopiec cały czas zmaga się z chorobą. Pawełek przeszedł już 11 operacji związanych z rekonstrukcją i wydłużeniem nogi. Kolejną operację zaplanowano na 23 września tego roku. Pani Dorota samotnie wychowuje syna. Dzielna mama wciąż mierzy się z wyzwaniami dnia codziennego. W związku z tym, że pani Dorota opiekując się synem nie może podjąć pracy zarobkowej, nad czym bardzo ubolewa, rodzina utrzymuje się z zasiłku. Ograniczone fundusze powodują, że rodziny nie stać na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, a przede wszystkim na tak ważną dla Pawełka rehabilitację, którą ze względu duże koszty rehabilitacyjne, stara się wykonywać sama.  Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy, a temperatury w nocy są bliskie 0°C. W domu w którym mieszkają nie ma pieca, ani bieżącej wody, co znacznie utrudnia im codzienne funkcjonowanie. Ta wspaniała rodzina bardzo potrzebuje wsparcia ludzi o dobrych sercach, dzięki którym uda się zgromadzić środki na zakup pieca i tak ważną po kolejnej operacji rehabilitację chłopca.

Pewnego dnia Pawełka i jego mamę odwiedził  Kamil Jaroszewski z Babiaka. Kamil jest doświadczonym pasjonatem jazdy na rowerze. Pokonał już tysiące kilometrów  po Polsce w wyprawach indywidualnych oraz z aktywną grupą MTB Koło TEAM. Znany jest jako organizator wielu akcji charytatywnych,  w które angażuję się całym sercem. O rodzinie z Nowin Brdowskich dowiedział się od znajomej Justyny, która jest nauczycielką Pawełka.

Swoją najbliższą wyprawę Kamil postanowił zadedykować Pawełkowi, a Patronat Honorowy objął Urząd Miejski  w Kole na czele z Burmistrzem Miasta Krzysztofem Witkowskim. W trasę zamierza wyruszyć 25 września br. i pokonać ok. 330 -350 km w jeden dzień. Tym razem wyruszy do Lublina przez: Kłodawa – Łęczyca-Stryków – Rawa Mazowiecka – Radom – Puławy – Lublin. Już teraz znaleźli się partnerzy akcji, którzy chętnie włączą się to przedsięwzięcie i zapłacą za każdy przejechany przez Kamila kilometr. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych np.: deszczu, termin wyprawy może ulec zmianie.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w akcję i pomóc Pawełkowi  i jego mamie o wsparcie akcji. Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję, może wpłacić dowolną kwotę na konto zrzutki. Poniżej link do zrzutki:.https://zrzutka.pl/4dtytj

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl