Dzisiaj w kolskim ratuszu została oficjalnie podsumowana ostatnia akcja charytatywna Kamila Jaroszewskiego – wyprawa rowerowa pod hasłem „Z pasją po zdrowie Dominika” na rzecz 10-letniego Dominika Sujewicza z Koła, ucznia SP nr 3. Akcja zakończyła się zebraniem kwoty 4.100 zł uzyskanej z wpłat sponsorów za przejechane kilometry.
Przypomnijmy, że Kamil Jaroszewski z Babiaka od kilku lat prowadzi akcje charytatywne polegające na przejechaniu na rowerze wyznaczonej trasy i jednoczesnym promowaniu zbiórki pieniędzy na leczenie i rehabilitację osób potrzebujących z naszego terenu. Dotychczasowe wyprawy dedykował Sebastianowi z chorobą onkologiczną, Sandrze ze stwardnieniem rozsianym oraz Pawełkowi potrzebującemu licznych operacji na rekonstrukcję i wydłużenie nogi. Ostatnia jednodniowa wyprawa na 462-kilometrowej trasie dedykowana została Dominikowi Sujewiczowi z Koła. Chłopiec obarczony jest licznymi schorzeniami, a jego rodzice potrzebują środków finansowych do walki o zdrowie swojego synka.
W październiku br. Kamil przejechał z Koła do Suwałk. Wyruszył w samo południe sprzed ratusza. Do celu dotarł po 24 godzinach, spędzając 18 godzin na aktywnej jeździe. Miał niełatwe warunki pogodowe, było wietrznie i przelotnie padał deszcz. Jest jednak doświadczonym kolarzem, zatem pokonał zamierzoną trasę, jednocześnie realizując swoją pasje i spełniając się w akcji pomocowej. Na wschodzie kraju został przyjęty ciepło i serdecznie, jego działalność spotkała się z pozytywnym odbiorem. W przyszłym roku planuje tam wrócić. W Suwałkach zamierza zakończyć swoją kolejną wyprawę charytatywną, w którą wyruszy z Pragi. – Objechałem 90 % naszego kraju, jest przepiękny krajobrazowo a ludzie są bardzo serdeczni, cieszę się, że mogłem wspomóc Dominika, w kolejnym sezonie znów wyruszę w trasę na rzecz potrzebującego mieszkańca Koła – powiedział Kamil.
Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami ze sponsorami, za przejechane kilometry zapłacili: Profi Eko Sp. z o.o. z Inowrocławia i ONE POWER Polska Sp. z o.o. z Koła po 3 złote za kilometr, „WIŚNIEWSKI” PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE z Babiaka 2 złote za kilometr. Łącznie udało się zebrać 4.100 zł. Na chłopca czekają również darmowe masaże w Babiaku w Gabinecie Terapii Manualnej u Michała Wojciechowskiego. Akcję życzliwie nagłośniły lokalne media. Profesjonalne plakaty promocyjne wykonał Szymon Łajdecki Thema Artis z Konina. Pomocy organizacyjnej udzielił Urząd Miejski w Kole.
Mama chłopca, Anna Sujewicz, nie kryła wdzięczności i wzruszenia względem Kamila, który podjął się wysiłku oraz kolskiego burmistrza Krzysztofa Witkowskiego, który od początku wspiera Kamila w działalności charytatywnej, rekomenduje akcje w miastach, do których nasz kolarz przybywa. Dominik ma wiele schorzeń. Urodził się z polipem w woreczku żółciowym. Później doświadczał drgawek będących następstwem ogniskowych zmian w lewej półkuli mózgu. Uporczywe bóle głowy zaczęły pojawiać się w 9 roku życia dziecka. Wtedy dzięki determinacji rodziców, poszukiwaniu specjalistów, rozpoczął się proces diagnozowania syna. 10-latek przeszedł trzy skomplikowane i nierefundowane przez NFZ operacje. Jest pod kontrolą wielu lekarzy. Teraz niezbędne jest badanie genetyczne, za które rodzice Dominika muszą zapłacić 20 tys. zł. Na ten cel pójdą zebrane środki. Informacje o chłopcu znajdują się tutaj: https://zrzutka.pl/c5dg8r Rodzina byłaby bardzo wdzięczna za udzielenie wsparcia finansowego na dalsze diagnozowanie i leczenie synka.
Dominik jest bardzo pogodnym dzieckiem, mimo iż choroba utrudnia mu naukę i codzienne funkcjonowanie. Lubi jeździć na rowerze (choć nie może zbyt długo), a Kamil jest teraz dla niego wzorem do naśladowania.
Kolski włodarz podczas konferencji podkreślił po raz kolejny, że mało jest takich osób jak Kamil – czyli pomagających bezinteresownie, toteż zawsze będzie go wspierał, niezależnie od miejsca zamieszkania osoby, na rzecz której prowadzi akcję.
źródło:UM w Kole