Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie zmieniające technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy — poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów. Zaznaczono, że dzięki temu rozwiązaniu osoby, które zarabiają od 5701 do 12 tys. 800 zł brutto, na Polski Ładzie nie stracą.

Chodzi o rozporządzenie w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, które wieczorem zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Resort wyjaśnił, że dzięki nowym przepisom osoby, które otrzymały mniejszą pensję w styczniu, dostaną jak najszybciej wyrównanie wypłaty pensji. Chodzi — jak wskazano — m.in. o nauczycieli i służby mundurowe. „Usprawniamy proces wdrażania podatkowych zmian Polskiego Ładu tak, żeby w kolejnych miesiącach podatnicy nie mieli mniejszej pensji na rękę, niż te wynikające z założeń programu” — czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele resortu zaznaczają, że rozporządzenie wprowadza też rozwiązania, które spowoduje, że nauczyciele akademiccy, którzy mają inne zasady naliczania kosztów uzyskania przychodów, a zarabiający do 12 tys. 800 zł brutto, również otrzymali zwrot nadpłaconych zaliczek, „aby Polski Ład był dla nich neutralny lub korzystny również w ujęciu całorocznym”. Podkreślono, że zarabiający na umowie o pracę do 5700 brutto zyskają na Polskim Ładzie, a ci zarabiający od 5701 do 12 tys. 800 zł brutto, nie stracą.

foto:Kolskiefakty.pl

źródło:PAP

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com