Kolscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Kłodawa. 24-latek swoim Audi w terenie zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole, 16 lipca br. objęli nadzorem kontrolno-pomiarowym drogi powiatowe na terenie gminy Grzegorzew. Około godziny 19:00 w miejscowości Bylice mundurowi zauważyli bardzo szybko jadący pojazd. Po wykonaniu pomiaru na urządzeniu wyświetlił się wynik 104 km/h. Do kontroli został zatrzymany mieszkaniec gminy Kłodawa, który kierował samochodem marki Audi A4.

Mężczyzna w wieku 24 lat swoim autem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 54 km/h. Za popełnione wykroczenie kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, został nałożony wysoki mandat karny oraz 10 punktów karnych. Nieodpowiedzialna jazda 24-latka z prędkością 104 km/h w terenie zabudowanym mogła doprowadzić do wypadku. Na szczęście na miejscu byli kolscy policjanci, którzy w porę zakończyli brawurową jazdę mężczyzny.

Zatrzymanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami zobowiązuje 24-latka do powstrzymania się od zajmowania miejsca za kierownicą przez najbliższe 3 miesiące. Jeśli w tym czasie pojedzie autem, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy.

W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

źródło:KPP w Kole

Leave a comment