Interaktywne środowisko nauczania w współczesnej klasie.
Interaktywne środowisko nauczania to szereg elementów wchodzących w jego budowę np.:
– monitory interaktywne
– podłogi interaktywne
– pracownie terminalowe
– pracownie językowe
Połączenie wspomnianych elementów pozwala na stworzenie nowoczesnej klasopracowni z wykorzystaniem środków interakcji angażujących współczesna młodzież i pozwalająca przekazać wymagana wiedze w nowatorski sposób.
Jednym z podstawowych elementów wchodzących w interaktywne środowisko nauczania jest monitor interaktywny.
Urządzenie to jest dużym ekranem projekcyjnym (najczęściej spotykane przekątne zaczynają się od 65 cali, a kończą na 86 calach), z którego obraz jest widoczny dla wszystkich uczniów w klasie. Ekran monitora jest czuły na dotyk dzięki temu osoba stojąca przy nim ma możliwość obsługiwana komputera, uruchomiana dowolnych programów. Wygląda to tak jak byśmy pracowali na bardzo dużym tablecie. Dodatkowo pozwala, tak jak w przypadku tradycyjnych tablic, na pisanie, rysowanie.
Monitory interaktywne są nie tylko wyświetlaczami, ale również kompletnymi centrami multimedialnymi. Mają w sobie wbudowany minikomputer z systemem Android, głośniki, połączenie z siecią komputerową, Bluetooth, a czasem nawet kamerę i różnego rodzaju czujniki otoczenia. Specjalne oprogramowanie dostarcza nauczycielom wiele użytecznych aplikacji, takich jak tablica do pisania, przeglądarka internetowa czy bezprzewodowe wyświetlanie obrazu i dźwięku. Dzięki temu można wygodnie pracować z uczniami na samej tablicy, bez potrzeby podłączania dodatkowego komputera PC.
W czasie ferii zimowych wskazane urządzenia trafiły do niektórych szkół podstawowych z miasta Koła i powiatu Kolskiego. Urządzenia wspomagające prace nauczyciela już można znaleźć w:
– Szkole Podstawowej nr 2 w Kole
– Szkole podstawowej nr 4 w Kole
– Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kościelcu
a już niebawem zawitają również do Szkoły podstawowej nr 1 w Kole
Urządzenia zostały dostarczone i zamontowane przez EM-GROUP MULTIMEDIA z Cekowa-Kolonii lidera sprzedaży urządzeń interaktywnych w roku 2023 o czym może świadczyć otrzymana certyfikacja dla firmy oraz list gratulacyjny za osiągnięte wyniki sprzedażowe.
Świadomość, iż wspomniane wcześniej urządzenia dostarcza firma bazująca na światowych rozwiązaniach pozwalają wierzyć, iż dostarczony sprzęt w pełni przyczyni się do lepszej współpracy na linii nauczyciel- uczeń.
EM- GROUP Multimedia Mariusz Brodziak
źródło: Kolskiefakty.pl
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com