W Miejskim Domu Kultury w Kole miała miejsce III edycja zainicjowanego przez kolskiego burmistrza wydarzenia pn. „Kolska Rodzina” – polegającego na wręczeniu gratulacji i upominków z tytułu narodzin dziecka w 2023 roku.
Bieżąca edycja została zorganizowana przez: Urząd Miejski w Kole, Geberit Produkcja, Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Zwyczaj ma służyć budowaniu więzi między miastem a mieszkańcami. – Chcemy podkreślić znaczenie nowych obywateli w naszym mieście, wysłuchać Państwa opinii, dowiedzieć się, czego oczekujecie, by związać swoją przyszłość z Kołem – powiedział burmistrz miasta Krzysztof Witkowski, dziękując rodzicom za przyjęcie zaproszenia a współorganizatorom za przygotowanie spotkania. – W dawnych wiekach witanie nowych obywateli było świętem, toteż dziękując Państwu za rodzicielski trud kontynuujemy dawne tradycje.
– Gratuluję wspaniałych pociech, nasza firma ma 150 lat, ale zawsze patrzy w przyszłość – powiedział Członek Zarządu, Dyrektor Centrum Dystrybucji Geberit Krzysztof Radke. – Chcemy, by miasto się rozwijało, staramy się pomagać, tworzyć miejsca pracy. Życzę maluszkom wspaniałych stu lat a rodzicom spokoju, radości i… jak najwięcej dzieci.
Poza gratulacjami, rodziny otrzymały upominki finansowane przez partnerów przedsięwzięcia – książeczki edukacyjne, przytulanki, kocyki, karnety na pływalnię miejską. MOPiPR przekazał książeczki edukacyjne, fiszki o prawidłowym budowaniu więzi z dzieckiem oraz ofiarowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej książki „Pierwsze kroki”. Pracownicy ośrodka przygotowali klimatyczną scenografię, a w holu MDK na wystawie tematycznej można było poznać ofertę ośrodka skierowaną do rodzin. O funkcjonowaniu działającej przy MOPiPR grupie zabawowej opowiedziała prowadząca bezpłatne, cotygodniowe zajęcia Magdalena Józefowicz. Grupa jest skierowana do dzieci w wieku 0-6 lat i rodziców, udział w zajęciach pomaga zrozumieć, jak ważne jest budowanie więzi, dobrych relacji i dbanie o siebie. Jest najlepszą psychoprofilaktyką dzisiejszych cywilizacyjnych problemów.
– Życzę na rodzicielskiej drodze wytrwałości i nie przejmowania się tym, czy dzieci słuchają, i pamiętania, że dzieci nas obserwują – powiedziała Kierownik MOPiPR-u Agnieszka Zborowska – Karbowa.
W ubiegłym roku w naszym mieście narodziły się 93 maleństwa (zameldowane na stałe i mieszkające w Kole). Bardzo się cieszymy szczęściem rodzin, dzieciom życzymy przede wszystkim zdrowia.
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com