Grupa Teatralna Dariusza Matysiaka już dziś zaprasza na 12. przedstawienie – musical zatytułowany „Szpicbródka”.
Reżyser Dariusz Matysiak, który przed 12 laty z sukcesem rozbudził ruch teatralny w Kole i sukcesywnie zaskakuje nas kolejnymi wydarzeniami scenicznymi, tak zachęca do obejrzenia najnowszej sztuki: Słynny kasiarz Stanisław Cichocki, bardziej znany pod pseudonimem „Szpicbródka”, urodził się w Kole! Taką sensacyjną informację zasłyszałem kiedyś od jednego z naszych widzów. Sięgnąłem więc do materiałów źródłowych… i prawda wyszła na jaw!
W przedstawieniu pokażemy trzy fragmenty życia słynnego kasiarza: okres młodzieńczy, tzw. odeski, potem dorosłość w Warszawie lat trzydziestych, a na koniec epizod wrześniowy, który ciekawie – mam nadzieję – spuentuje życie Stanisława Cichockiego.
„Szpicbródka” to dwunaste przedstawienie naszej grupy teatralnej. Po raz kolejny zaprosiliśmy do współpracy orkiestrę kierowaną przez p. Krzysztofa Lityńskiego, bowiem „Szpicbródka” realizowany jest w konwencji musicalu. Mamy nadzieję, że odżyją wspomnienia z realizacji „Poli Negri”.
W organizacji spektaklu pomaga Miejski Dom Kultury w Kole.
Premiera spektaklu 2 września br. na deskach kolskiego MDK.
Może być zdjęciem przedstawiającym kapelusz i tekst „Grupa teatralna Dariusza Matysiaka zaprasza na musical SZPICBRÓDKA Miejski Dom Kultury w Kole 2 września 2023, sobota, godz. 15:30, 19:00 3 września 2023, niedziela, godz. 15:00, 19:00 Bilety cenie 20 złotych do nabycia w kasie MDK”