Pierwsza grupa lekarzy z Ukrainy oraz ich bliskich rozpoczęła dziś bezpłatną naukę języka polskiego w murach Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu ADAMS Centrum Szkoleniowe
Wielkopolska Izba Lekarska zbiera deklaracje chętnych do udziału w kursie oraz udostępnia przestrzeń. Udział lektora, przygotowanie dydaktyczne oraz materiały zapewnia Centrum Szkoleniowe ADAMS. Wszystko odbywa się na zasadzie wolontariatu.
Na początek chcemy tym ludziom zapewnić kompetencje językowe na poziomie podstawowym, niezbędnym w codziennym życiu. Zajęcia są nastawione na komunikację- mówienie i słuchanie. Nie ukrywamy, że potrzebna będzie dalsza nauka. Na następnym poziomie zaawansowania, chcemy uczyć już lekarzy podstawowych zwrotów z języka fachowego, by mogli podejmować pracę w swoim zawodzie – wyjaśnia Marzena Adamska, właścicielka Centrum Szkoleniowego ADAMS. Kurs obejmuje 30 godzin lekcyjnych realizowanych w ciągu pięciu tygodni. Już teraz zapisanych jest około 50 osób, które będą się uczyć w kilku grupach. Ze względu na to, że chętni do nauki mieszkają też poza Poznaniem planujemy utworzenie co najmniej jednej grupy online.
źrółdło:Wielkopolska Izba Lekarska