Dnia 5 listopada odbył się pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Powiatu Kolskiego w Tenisie Stołowym. Organizatorami zawodów są Starostwo Powiatowe w Kole oraz Stowarzyszenie Przyjaźni Szkole działające przy Szkole Podstawowej w Przedczu. Współorganizatorem pierwszego turnieju był MOSiR Koło, a sponsorem pucharów i upominków firma AGRONAS Sp. z o.o.
Celem cyklu zawodów jest przede wszystkim integracja środowiska tenisistów stołowych oraz popularyzacja tej dyscypliny sportu w naszym powiecie.
W turnieju startowało 48 mężczyzn oraz 4 kobiety z 18 gmin. Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, a wśród uczestników byli zawodnicy z przeszłością ligową.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, Prezesom firmy Agronas – Panom Antoniemu i Łukaszowi Żurawikom, Burmistrzowi Miasta Koła -Panu Krzysztofowi Witkowskiemu, Dyrektorowi MOSiR Koło – Panu Jarosławowi Kawce oraz Panu Sebastianowi Szczesiakowi. Sędzią głównym zawodów był radny powiatu kolskiego Pan Jarosław Sobański , a stowarzyszenie reprezentowały Pani Anna Musiał oraz Pani Dorota Szczyżańska.
Już pierwszy turniej pokazał celowość organizacji zawodów, których w naszym powiecie nie było od lat. Następne zmagania miłośników plastikowej piłeczki już 10 grudnia w Grzegorzewie ( turniej o Puchar Prezesa KHBC), na które organizatorzy zapraszają już teraz.
Wyniki Grand Prix o Puchar Prezesa AGRONAS Sp. z o.o.
Kobiety:
1. Paulina Środowska – Kłodawa
2. Julia Pawlak – Osiek Mały
3. Maria Czernielewska – Babiak
4. Wiktoria Pawlak – Osiek Mały
Mężczyźni:
1. Piotr Gołębski – Koło
2. Arkadiusz Wypiór – Przykona
3. Robert Iwulski – Koło
4. Jakub Kobos – Głowno
Gratulujemy Zwycięzcom!

 

źródło:Starostwo Powiatowe w Kole