W najbliższy piątek, 21 października uczniowie Szkół Podstawowych z terenu Koła wezmą udział w terenowej grze miejskiej – INFOGRA 2022. Zabawa będzie polegała na odnalezieniu w przestrzeni miejskiej 7 agentów, otrzymaniu od nich i rozwiązaniu zadań z dziedziny informatyki, logiki, kryptografii i logiki oraz zdobyciu 7 kluczy, które pozwolą w etapie finałowym otworzyć za pomocą hasła sejf i zdobyć nagrodę. W grze uczestniczyć będą pięcioosobowe drużyny pod opieką swoich nauczycieli.
INFOGRA rozpocznie się o godzinie 9:00 w sztabie gry, który stanowić będzie Sala Sesyjna Ratusza Miejskiego. Po oficjalnym otwarciu zabawy i przekazaniu pierwszych wskazówek drużyny wyruszą w teren, w poszukiwaniu agentów. Każda swoją, wcześniej przygotowaną przez organizatorów, trasą.
Podczas pierwszego etapu, w przestrzeni miejskiej drużyny będą zdobywać klucze, które po powrocie pomogą odszyfrować finałowe hasło. Dzięki niemu drużyny otworzą sejfy, a która zrobi to najszybciej, ta wygra zabawę i zdobędzie nagrodę główną. Nagrody pocieszenia otrzymają wszyscy uczestnicy zabawy.
Organizatorem gry miejskiej jest Stowarzyszenie Promocji Informatyki INFOWIOSKA, które w partnerstwie z Zespołem Szkół Technicznych przygotowało INFOGRĘ 2022. Organizatorzy zaznaczają, że INFOGRA to świetny pomysł na praktyczną lekcję informatyki. Wpisuje się też idealnie w integrację i potrzebę aktywności fizycznej wśród młodych ludzi. Podczas zabawy uczestnicy przez cały czas korzystać będą z nowoczesnych technologii. To dowód na to, że właściwie wykorzystane informatyka i telekomunikacja mogą być fascynujące, a ich użycie potrafi zamienić każde zadanie w niezwykłą przygodę.
INFOGRA 2022 jest dofinansowana z budżetu Gminy Miejskiej Koło.