Fundacja Wood-Mizer „Podzielmy się Sercem” wsparła Żłobek Miejski w Kole

Fundacja Wood-Mizer „Podzielmy się Sercem” wsparła Żłobek Miejski w Kole, kupując dwa duże, kolorowe dywany do sal odpoczynku. Wierzymy, że ten miękki i przytulny podarunek będzie wspaniałą pomocą podczas codziennych zabaw i zajęć dla maluszków. Różnorodność kształtów, barw i postaci z pewnością pobudzi wyobraźnię dzieci i zachęci je do zabawy.

Na początku czerwca 2022 roku Prezes Fundacji pan Robert Bagiński przekazał dywany Dyrektor Żłobka Miejskiego pani Halinie Zborowskiej. W ramach podziękowania, Fundacja otrzymała przepiękny, kolorowy obraz przedstawiający ogromny bukiet kwiatów, wykonany z odcisków malutkich dłoni podopiecznych żłobka.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Słowa te, wypowiedziane przez Janusza Korczaka, wybitnego pedagoga i działacza społecznego są mottem i siłą napędową dla kolskiego żłobka w codziennej realizacji swoich zadań. To tutaj małe dzieci każdego dnia radośnie bawią się i uczą, otoczone troską opiekunek i nauczycieli. Pociechy w żłobku od małego przyzwyczajają się do funkcjonowania wśród rówieśników, z którymi razem będą stawiać pierwsze kroki w przedszkolu czy szkole. Żłobek uczy dzieci samodzielności, pracy w grupie, dzielenia się, czekania na swoją kolej oraz wyrażania własnych potrzeb. Sprawia, że dobrze się rozwijają, a w przyszłości łatwiej nawiązują kontakty.

Wierzymy, że ten miękki i przytulny podarunek będzie wspaniałą pomocą podczas codziennych zabaw i zajęć dla maluszków. Różnorodność kształtów, barw i postaci z pewnością pobudzi wyobraźnię dzieci i zachęci je do zabawy.

źródło: Fundacja Wood – Mizer/Wood – Mizer