– Post sponsorowany –
Folia Grzewcza MEGSS EcoFuture firmy Meg Simple Solutions nowoczesnym, ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem na ogrzanie wnętrz.
W ostatnich miesiącach wzrosła popularność odnawialnych źródeł energii, a wraz z nią diametralnie wzrosło zainteresowanie najbardziej efektywnymi i przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami grzewczymi. Jednym z takich innowacyjnych i niezawodnych systemów, do niedawna jeszcze mało znanym na rynku, jest folia grzewcza na podczerwień, która szybko zyskała bardzo dobre opinie wśród klientów indywidualnych, jak i komercyjnych. Biorąc pod uwagę, iż ceny prądu i ogrzewania rosną, rozwiązanie takie zyskuje jeszcze bardziej. Jest to przede wszystkim energooszczędny system ogrzewania, z którego wspaniałych zalet korzystać mogą nie tylko właściciele domów czy mieszkań, ale również właściciele biur, hoteli, magazynów czy restauracji. Ponieważ każdy chce ogrzewać dom tak, aby kosztowało go to jak najmniej pieniędzy i zmartwień, klienci najczęściej decydują się na folię grzewczą na podczerwień MEGSS EcoFuture, której producentem jest Firma Meg Simple Solutions.
1.Z jakich powodów najczęściej klienci decydują się na zakup folii na podczerwień?
Klienci najczęściej decydują się na zakup folii grzewczej na podczerwień, ponieważ jest ona przede wszystkim inwestycją w niskie koszty utrzymania ze względu na jej trwałość i niski pobór energii elektrycznej. Każdy klient ma swój powód , przez który zdecydował się na folię grzewcze Megss, dla jednego jest to, wieloletnie, nieprzerwane funkcjonowanie, a także niskie rachunki za prąd. Dla drugiego to niska cena inwestycji , łatwość i szybkość montażu, brak konieczności wydzielania dodatkowego pomieszczenia jak kotłownia, brak komina ,sterowanie telefonem . Dla kolejnego ,powodem jest chęć bycia niezależnym od obecnej sytuacji na rynku energetycznym. Dlatego większość klientów decydując się również na instalacje fotowoltaiczną, którą również montujemy i możemy zredukować rachunki praktycznie do zera.
2.Folia grzewcza to innowacyjna i niezbyt znana w Polsce metoda ogrzewania. Czy zainteresowanie tym produktem w ciągu ostatnich kilku miesięcy wzrosło? Jeśli tak – to w jakim stopniu? Czym jest to spowodowane?
Zainteresowanie foliami grzewczymi wzrasta tak naprawdę z dnia na dzień. Prawdą jest, iż ta forma ogrzewania , ze względu na swoją trwałość, koszt zakupu oraz eksploatacji jest w tym momencie mocno konkurencyjny do jego alternatyw. Przy stale rosnących cenach węgla, czy też gazu, ogrzewanie elektryczne jest tak na prawdę jedynym system do którego sami możemy sobie wytworzyć „ paliwo” – w tym przypadku energię. Kolejnym powodem dla którego wzrasta zainteresowanie naszym produktem jest fakt, iż jest to całkowicie bezobsługowy system, który wpływa na wygodę dla każdego użytkownika. Sam montaż folii jest prosty , szybki i przede wszystkim czysty. Już tego samego dnia, możemy z niego korzystać. Obecnie zaplanowane mamy realizacje u klientów na kilkanaście miesięcy w przód, a nasze realizacje obejmują już całą Polskę, a nawet obszary poza granicami kraju.
3.Jak kształtują się ceny folii grzewczych – w porównaniu do innych systemów – np. systemów ogrzewania podłogowego, zasilanych np. pompą ciepła czy ogrzewaniem centralnym. Jaki jest koszt zakupu folii potrzebnej do ogrzania 100 m. budynku?
Koszt zakupu folii grzewczych wraz z termostatami i całym potrzebnym osprzętem oraz naszym montażem na 100m2 powierzchni to 16 686 zł brutto. W tej cenie klient otrzymuje od nas 15 letnią gwarancję, którą można przedłużyć nawet do 25 lat. Użytkownik otrzymuje także gwarancje pokrycia minimum 80% całej powierzchni po podłodze(celujemy w 100%powierzchni) lub minimum 60% w suficie, co daje maksymalny komfort grzewczy. Za to samo ogrzewanie podłogowe zasilane piecem gazowym musimy zapłacić minimum 30 000 zł brutto , a za samą pompę ciepła około 50 000 zł brutto. Tak jak widać koszt folii plasuję się dość konkurencyjnie.
4.W jakim stopniu folia – połączona z fotowoltaiką może stanowić alternatywę dla ogrzewania gazowego – pod kątem kosztowym? Jeśli to możliwe, proszę o proste wyliczenie (przy założeniu podobnej kubatury budynku)
Folia grzewcza na 100m2 docieplonego budynku, zużyje w sezonie grzewczym(6msc) około 4000 kWh. Jest to proste wyliczenie. Montując folię mocy 140w/m2 i przyjmując, że montujemy ją na 80% powierzchni to dzięki docieplonemu budynkowi, będzie ona pracowała około 2h w ciągu całej doby. Wówczas kształtuje nam się równanie : 140(moc folii)x80(pokrycie powierzchni ze 100m2)x2h pracyx180 dni sezonu grzewczego=4032. Zakładając do tego odpowiednio dużą instalację fotowoltaiczną ( taką która pokryję odpowiednio zapotrzebowanie na prąd danego budynku) , np 10 kWp, zostaje nam jeszcze sporo na inne urządzenia znajdujące się w domu. Tym sposobem, nasze koszty za ogrzewanie mogą wynosić 0 zł, pozostaną nam jedynie stałe opłaty za przesył energii.
5.Czy są określone parametry instalacji PV, które są niezbędne do tego, by mogła ona współpracować z folią grzewczą?
Nie ma. Każda instalacja fotowoltaiczna, założona przez wykwalifikowaną firmę, użytkowana odpowiednio, będzie współpracować z folią grzewczą. Trzeba jedynie odpowiednio dobrać wielkość instalacji ,żeby w ciągu roku wyprodukowała nam zapas energii na ogrzewanie , oraz pozostałe urządzenia elektryczne. Średnio 100m2 dom w całości ogrzewany naszymi foliami grzewczymi potrzebuję między 8kvp a 10kvp fotowoltaiki , żeby był samowystarczalny.
6.Jaki jest koszt eksploatacji folii? Czy możemy porównać np. koszty energii elektrycznej koniecznej do ogrzania 100 m. domu – w przypadku ogrzewania folią grzewczą, ogrzewania kotłem gazowym oraz pompą ciepła?
Koszt eksploatacji folii grzewczej na podczerwień docieplonym domu o powierzchni 100m2 to około 3 tyś zł za cały sezon grzewczy ( przy założeniu że sezon grzewczy to ok 6msc). Koszt ogrzania takiego samego budynku pompą ciepła jest trochę większy (pompa split o mocy 9kv) około 4,5 tyś zł sezon grzewczy. Należy jednak pamiętać , że pompa ciepła jest urządzeniem awaryjnym i prędzej czy później będzie potrzebowała obsługi serwisowej.
Koszt ogrzewania domu 100 m2 gazem ziemnym na dzień dzisiejszy to koszt około 7-8 tyś zł rocznie , oraz bardzo duża niewiadoma jaka będzie dostępność gazu w przyszłości , oraz jak będą się kształtowały ceny
7.Czy w innych krajach europejskich folie są bardziej popularne niż w Polsce? Jeśli tak – to gdzie?
Folie grzewcze cieszą się popularnością w wielu miejscach na świecie, np. Kanadzie całej Skandynawii ,Japonii. Jeśli chodzi o Polskę, jest to rynek rozwijający się. Jednak z całą pewnością możemy powiedzieć, że każdego dnia zainteresowanie tym system rośnie. Obecna sytuacja związana z węglem, gazem czy też zmianami klimatycznymi , sprawia to, iż ludzie zaczynają szukać lepszych, tańszych i bardziej ekologicznych rozwiązań do swojego domu.
8.Czy w ciągu ostatnich miesięcy odnotowują Państwo większe zainteresowanie foliami? Jeśli tak, to z czego ono wynika?
Zainteresowanie foliami w naszym odczuciu rośnie z miesiąca na miesiąc , klientów w kraju przybywa nam z dnia na dzień , oraz od jakiegoś roku zaczęli się do nas zgłaszać klienci z zagranicy zwłaszcza z Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii. Oczywiście powodów takiej sytuacji jest kilka.
Pierwszy z nich to nowoczesność samego systemu grzewczego i jego konkurencyjność wobec znanych nam już systemów grzewczych , jego cena , oraz elastyczny sposób montażu. Kolejny z powodów to kryzys związany z branżą energetyczną , olbrzymi wzrost cen węgla i gazu , zaostrzające się przepisy związane z Co2 i ochroną środowiska i to nie tylko w Polsce , ale całej Europie.
Na Szczęście posiadamy własną linię produkcyjną folii grzewczej i będziemy w stanie pomóc każdemu klientowi , który stoi przed podjęciem decyzji ,jaki rodzaj ogrzewania domu wybrać , lub chciałby zmienić swój stary system na nowy.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: https://www.facebook.com/MEGSSEcoFuture
Filia Koło ul.20 Stycznia 35 ( Po byłym ING Banku Sląskim)
Filia Nowy Dwór Mazowiecki ul.Partyzantów 3c
Informacja telefoniczna 781 94 22 52