Firma Wood – Mizer w Kole rozwija skrzydła i dynamicznie rośnie w siłę. Poszerza infrastrukturę, zwiększa zatrudnienie, realizuje indywidualne projekty.

14 czerwca Prezes Firmy Wood – Mizer Industries Sp. z o.o. Robert Bagiński zwołał konferencję prasową, na którą zaproszeni zostali dziennikarze i reporterzy z naszego regionu. Tematem spotkania było podsumowanie 40 lat działalności Wood-Mizer – producenta przewoźnych i stacjonarnych traków tartacznych, strugarko-frezarek oraz brzeszczotów taśmowych. Główną część zorganizowanej w tym dniu konferencji poprzedził obchód hali produkcyjnej, podczas której dziennikarze z zaciekawieniem przyglądali się procesowi produkcji podzespołów i maszyn.
Firma o międzynarodowym zasięgu założona została 40 lat temu w USA. Uruchomiła oddziały w różnych stronach świata. Wciąż otwierane są nowe spółki, by zwiększyć ilość sprzedawanych produktów. Kolska siedziba rozpoczęła działalność w 1990 roku. Robert Bagiński – prezes tej prężniej rozwijającej się firmy, swoją karierę w Wood-Mizer rozpoczął w 1996 roku. Od 1 stycznia 2018 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Wood-Mizer. Firma systematycznie rozbudowuje się i notuje stały wzrost, dając obecnie pracę niemal 700 osobom, głównie z Koła i naszego powiatu.
Rozpędzamy Koło z Wood-Mizer – tak brzmi nowe hasło dynamicznie rozwijającego się zakładu. Analizując tempo zmian i lokalną działalność Wood-Mizer przyznać trzeba, że to trafne określenie. Firma może pochwalić się zdobywaniem nowych rynków, efektywną sprzedażą, wzrostem zatrudnienia. W 2021 r. firma uzyskała przychód w kwocie ponad 400 000 000 mln złotych. Istotnym jest również fakt, że ok.14 % swoich produktów Firma Wood – Mizer sprzedaje na rynku krajowym.
Od lat firma Wood Mizer dostarcza na rynek przemysłowy nie tylko pełna gamę nowoczesnych urządzeń i maszyn do obróbki drewna. W ofercie posiada również akcesoria, części zamienne i rozwiązania dostosowane do oczekiwań i potrzeb klientów. Koniecznie należy tu nadmienić, że kolska fabryka zaopatruje w swoje produkty rynki w Europie, Afryce, Azji, a także Australii i Nowej Zelandii.
Każdy projekt realizowany w firmie Wood – Mizer traktowany jest z należytą starannością, indywidualnym podejściem oraz zaangażowaniem. Prawidłowo wykonany projekt to klucz do należycie zrealizowanej inwestycji, dzięki czemu firma cieszy się ogromnym zaufaniem klientów i jest liderem w swojej branży.
Prezes przybliżył historię firmy, wspomniał ojców założycieli oraz poszczególne inwestycje, dokonał przeglądu gamy produktów, zwrócił uwagę na rygorystyczne kontrolowanie jakości. Wiele uwagi poświęcił sprawom pracowniczym, ponieważ to właśnie fachowa praca na stanowiskach specjalistycznych i produkcyjnych składa się na sukces przedsiębiorstwa. Firma jest silnie związana z Kołem. Jej szeroka działalność opiera się także na wspieraniu lokalnych wydarzeń i inicjatyw, angażowaniu się w życie i potrzeby miasta na niwie sportu, kultury, współpracy z samorządami i organizacjami. Firma nie pierwszy raz pomaga naszemu kolskiemu szpitalowi. W maju br. firma ufundowała i przekazała urządzenie najnowszej generacji firmy PHILIPS, który służyć będzie mieszkańcom Koła i całego Powiatu Kolskiego. Prowadzi również akcje charytatywne i zbiórki, funduje stypendia dla młodzieży. Właśnie zarejestrowała w KRS Fundację, która rozpocznie działania od lipca. W ten sposób sformalizuje i zaakcentuje społeczny aspekt aktywności.
Profil prowadzonej przez spółkę działalności wymaga od niej nie tylko wiedzy z różnych dziedzin, ale także doświadczenia, dlatego zatrudnia w swojej firmie najlepszych specjalistów, którzy stanowią dla przedsiębiorstwa olbrzymią wartość. Ich doświadczenie i kompetencje zawodowe, wiedza oraz zaangażowanie pozwalają firmie rozwinąć skrzydła i dostarczać najwyższą jakość usług. Aktualnie firma poszukuje pracowników na różne stanowiska pracy, zarówno biurowe, jak i produkcyjne.
Praca w Wood – Mizer to dla wielu młodych ludzi okazja na zdobycie doświadczenia zawodowego, odbycie ciekawych kursów i szkoleń oraz zdobycie kwalifikacji. Objaśniając temat trwających procesów rekrutacyjnych związanych ze stałym wzrostem poziomu zamówień prezes przyznał, że zwiększa się zatrudnienie kobiet, a dzięki wprowadzeniu systemu pracy weekendowej, firma jest bardziej wydajna i ma do zaoferowania nowe etaty o innym wymiarze czasu pracy. Firma aktualnie poszukuje pracowników na różne stanowiska pracy, zarówno biurowe, jak i produkcyjne. Omawiając wewnętrzną strukturę zatrudnienia wiele uwagi poświęcono wysokościom wynagrodzeń i rozbudowanym pakietom socjalnym dla rodzin. Justyna Głowacka, pełnomocnik prezesa ds. zarządzania zasobami ludzkimi poinformowała, że przedsiębiorstwo co roku bierze udział w badaniach porównujących oferowane w zakładzie warunki zestawiając je z innymi dużymi, firmami znanymi na światowych rynkach, co skutkuje dobrym poziomem oraz zapewnieniem kompleksowej opieki i wieloma benefitami.
Wood-Mizer poszerza tereny należące do spółki, by móc systematycznie rozbudowywać zakład produkcyjny. Na 11-hektarowym obszarze znajdują się hale produkcyjne o powierzchni 13 tys. m. kw. oraz biura i pomieszczenia socjalne zajmujące powierzchnię 3 tys. m. kw. W kwietniu ubiegłego roku zakończyła się budowa nowej hali produkcyjnej. Minął zaledwie rok, a rozwój firmy wymusił potrzebę rozpoczęcia nowej inwestycji szacowanej na 100 mln zł – budowy kolejnej hali. Nowa hala dołączy do ciągu już istniejących budynków. Gmach będzie dłuższy niż dwa boiska piłkarskie (219 metrów długości na 45 m szerokości). Znajdą się w nim strefy: magazynowa z rampami załadunkowymi, produkcji brzeszczotów, produkcji maszyn przemysłowych. Zmieni się układ drogi wewnętrznej, powstanie nowy parking. Początek inwestycji został zaplanowany na sierpień bieżącego roku i zakończy się po 12 miesiącach.
W tym celu Miasto Koło rozpocznie budowę ulicy Różanej (z dofinansowaniem), a wcześniej Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kole wybuduje tam kanalizację. Rozbudowa zakładu w Kole będzie wiązać się zatrudnieniem kolejnych pracowników na różnych stanowiskach. O tym podczas konferencji wspomniała pełnomocnik prezesa ds. zatrudnienia Justyna Głowacka. Obie inwestycje będą służyły firmie i jej rozwojowi (co będzie się wiązało z dynamiką wzrostu liczby pracowników), a dzięki temu również miastu.
Rozwój zakładu jest imponujący i napawa optymizmem – dobrze rokuje przyszłości Koła. Stabilne przedsiębiorstwa są siłą miast.

autor:Kolskiefakty.pl
muzyka:”Muzyka Bensound.com
źródło:Kolskiefakty.pl