Za nami kolejne wydarzenie dedykowane dzieciom. Z okazji przypadającego w dniu 1 czerwca Światowego Dnia Dziecka, Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski wraz z Komendą Powiatową Policji w Kole, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kole oraz Miejskim Ośrodkiem Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole zaprosili dzieci i młodzież na festyn „Miasto i mundurowi dzieciom” , który organizowany został na miejskim stadionie. W tym dniu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji m.in.: turniej sportowy dla przedszkoli i szkół podstawowych, konkurencje sportowo – rekreacyjne, park zabaw, grillowanie.
Dzieci podczas festynu mogły poznać tajniki pracy służb mundurowych. Wiele emocji u dzieci wzbudził pokaz policyjnego sprzętu, radiowozów, oraz motocykli. Policjanci z drogówki prezentowali jednoślady wykorzystywane w codziennej służbie. Dzieci z wielką radością przywitały policyjną maskotkę „Pyrka”, który towarzyszył im podczas pikniku. Podczas festynu można było spotkać policyjnego psa służbowego wraz z jego opiekunem. Ponadto dzieci miały okazję obejrzeć wóz strażacki od wewnątrz i zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym w pracy strażaka.
Wśród wystawców podczas festynu zaprezentowały się m.in.: Lasy Państwowe, Straż Graniczna .
Na swoje stoisko zapraszał również Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole, który przygotował m.in.: liczne konkurencje z nagrodami i zabawy z animatorem oraz ratownicy z Oddziału Rejonowego PCK w Kole. Uczestnicy festynu – przedszkolaki i dzieci ze szkół podstawowych – mogły obejrzeć pokaz pierwszej pomocy oraz nauczyć się opatrywać rany.
Dodatkową atrakcją okazał się słodki poczęstunek od Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie oraz firmy KUPIEC. Dzieci mogły również skosztować kiełbaski z grilla. Dzień upłynął dzieciom w miłej atmosferze i radosnej atmosferze.

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl