Festynem „Pożegnanie lata” to wspaniała okazja do wspólnej zabawy i atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego dla całych rodzin. Otwarta impreza plenerowa zorganizowana przez Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego odbyła się w dniu dzisiejszym na placu u zbiegu ulic Blizna i Kolejowa. Ciepła słoneczna pogoda sprawiła ,że festyn cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowane było mnóstwo atrakcji.Na stoisku Urzędu Miejskiego w Kole na spragnionych czekała woda, słodkości oraz różne gadżety.

Najmłodsi uczestnicy festynu chętnie poddawali się artystycznemu malowaniu twarzy oraz korzystali z dwóch nadmuchiwanych obiektów, gdzie ich niespożyta energia znajdowała ujście podczas zjazdów, skoków i wspinaczek. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się Animacje Pauli, która przygotowała m.in.: puszczanie gigantycznych baniek mydlanych,  zamykanie w bańce mydlanej oraz wiele zwariowanych zabaw, przy których dzieci bawiły się wyśmienicie.

Tradycyjnie nie zabrakło funkcjonariuszy straży pożarnej. Wóz strażacki wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno małych, jak i dorosłych uczestników festynu. Strażacy zapoznali dzieci z wykorzystywanym przez nich sprzętem i jego przeznaczeniem.

Na specjalnym stoisku można było wypełnić ankietę w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Jest on obowiązkowy, a potrwa do końca września.

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl