Dziś  przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły

Dziś przypada 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły, który od 1999 roku jest Honorowym Obywatelem Miasta Koła. To okazja do podjęcia rozważań o życiu i działalności Jana Pawła II i – dzięki spuściźnie, jaką po sobie zostawił – szukania w tym trudnym dla nas czasie głębszego sensu. W dniu rocznicy władze miejskie i powiatowe, poseł na Sejm RP oraz proboszczowie kolskich parafii oddali hołd świętemu i odmówili krótką modlitwę w lokalnych miejscach pamięci.
Zastępca Burmistrza Miasta Koła Lech Brzeziński wraz z Sekretarzem Moniką Ciesielką jako reprezentanci samorządu miejskiego, starosta powiatowy Robert Kropidłowski z sekretarzem Arturem Szafrańskim, także poseł na Sejm Leszek Galemba – złożyli kwiaty przy tablicy pamiątkowej usytuowanej na ścianie frontowej Ratusza Miejskiego (ufundowanej w VI rocznicę nadania Papieżowi Honorowego Obywatelstwa Miasta Koła). Krótką modlitwę odprawił ks. kanonik Józef Wronkiewicz, proboszcz kolskiej fary. Z kolei przy obelisku Jana Pawła II, mieszczącego się przy Alei noszącej Jego imię, gdzie również samorządowcy w wąskim gronie udali się z wiązankami kwiatów i zniczami, modlitwę odmówił ks. dziekan Władysław Waszak z parafii Matki Bożej Częstochowskiej. W modlitwie prosił o szybkie zakończenie epidemii.
Ze względu na sytuację w kraju i na świecie, dziś w Kole nie ma centralnych, uroczystych obchodów rocznicy z licznym udziałem wiernych. To czas indywidualnych wspomnień i refleksji…

 

 

źródło: Urząd Miejski w Kole

Leave a comment

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com