Dzień sportu w Wielkopolsce Wschodniej
W sobotę 19 listopada 2022 r. w Hali Sportowej w Boguszycach odbył się X Jubileuszowy „Dzień sportu w Wielkopolsce Wschodniej” zorganizowany przez Stowarzyszenie ,,Wielkopolska Wschodnia” przy współudziale Stowarzyszenia Babiak.
W zawodach udział wzięło 11 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z obszaru działania Stowarzyszenia. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z Bogusławic, Brdowa, Brzeźna, Dębów Szlacheckich, Krzymowa, Morzyczyna, Sadlna, Sokołowa, Sompolna, Wysokiego oraz Boguszyc jako gospodarze zawodów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z kl. VI i VII.
Uczniowie rywalizowali w sześciu różnych konkurencjach o tytuł najbardziej wysportowanej szkoły podstawowej Lokalnej Grupy Działania. Rozgrywanymi konkurencjami były: koperta plus, bieg wahadłowy, tunel, pociąg, pchnięcie piłką lekarską, toczenie piłek, skłony i tunel. Zawody przebiegały w bardzo gorącej atmosferze, każda z drużyn chciała zwyciężyć i zaprezentować się z jak najlepszej strony. Drużyna z naszej szkoły zaprezentowała się bardzo dobrze rywalizując uczciwie i w duchu zasad fair play. W nagrodę otrzymaliśmy puchar, dyplom i piłkę. Każdy uczeń dostał drobny upominek.
Opiekun grupy gratuluje swojej drużynie ambicji, wytrwałości oraz dobrej sprawności fizycznej.
autor:Maciej Krygier
foto:Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia
źródło:Szkoła Podstawowa im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com