DZIEŃ OTWARTY W ,, EKONOMIKU”

24 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole zorganizowano dzień otwarty dla ósmoklasistów ze szkół podstawowych z Koła i okolic. Na nasze zaproszenie  z entuzjazmem odpowiedziało 20 szkół.

Początek wydarzenia był elektryzujący: uczennica klasy 2 LO – Alona Kieldzhyieva oczarowała  wszystkich swym perfekcyjnie przygotowanym tańcem.

Clou spotkania stanowiła prezentacja oferty edukacyjnej  na rok szkolny 2023/24, której dokonał Dyrektor ZSEA, pan Mieczysław Drożdżewski. Forma prezentacji, którą przyjęli uczniowie, okazała się niezwykle atrakcyjna – były  prelekcje, coaching zawodowy, filmy, piosenki, taniec, a także kabaret. W rolę konferansjerów wcielili się:  Aleksandra Stasiak – uczennica klasy 3 LO i Mateusz Graczyk – uczeń klasy 4TGT.

W sposób formalny, ale i humorystyczny uczniowie klas 1-4 technikum zaprezentowali   kierunki kształcenia w zawodach: technik ekonomista, technik rachunkowości, technik organizacji turystyki, technik geodeta.

Gość specjalny – Kinga Jankowska (absolwentka szkoły) wprowadziła uczestników spotkania                w tajniki zawodu Technik Organizacji Turystyki, podkreślając jego atuty, Podzieliła się również  swoimi wrażeniami i wspomnieniami z ławy szkolnej.

W drugiej części przeprowadzono quiz wiedzy o ,,Ekonomiku”, który zyskał aplauz publiczności. Wiele emocji wywołały także  popisy młodych artystów z klas 1-4, którzy -przygotowali kabaret przedstawiający w krzywym zwierciadle pracownika biurowego. Atrakcyjne dla uczestników spotkania okazały się również filmiki promujące kierunki kształcenia i test sprawnościowy wzorowego geodety.

O oprawę muzyczną zadbali: Marcin Bartosik, który zaśpiewał piosenkę ,, Roi” w wersji francusko-angielskiej, z kolei Amelia i Oliwia Biernat zaprezentowały utwór ,, Nie bój się chcieć”. Dzięki popisom tanecznym uczniów klasy 1 TOT, którzy zatańczyli ZORBĘ, na chwilę mogliśmy przenieść się w inną scenerię – do Grecji.

Program imprezy był urozmaicony i dostarczył gościom wielu wrażeń. Ostatnia część spotkania miała charakter typowo informacyjny. Na stoiskach  promujących poszczególne zawody, ósmoklasiści mogli pozyskać od uczniów i nauczycieli ZSEA cenne wskazówki i szczegółowe informacje o ofercie edukacyjnej czy rekrutacji  do klas pierwszych.Koordynator wydarzenia Beata Urbaniak.

opracowanie tekstu:Beata Urbaniak

źródło:Kolskiefakty.pl