DZIĘKI ZDECYDOWANEJ REAKCJI PRACOWNIKÓW STACJI PALIW UDAŁO SIĘ UNIKNĄĆ POTENCJALNEJ TRAGEDII.
Nietrzeźwi kierowcy nadal stanowią ogromne zagrożenie na naszych drogach. Obywatelskie zaangażowanie w zapobieganie takim sytuacjom ma ogromne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa. Przykładem takiej postawy jest sytuacja, która miała miejsce w poniedziałek 28 sierpnia br., kiedy to pracownicy jednej ze stacji paliw znajdującej się na terenie naszego powiatu zareagowali na nietrzeźwego kierowcę, co pozwoliło uniknąć potencjalnej tragedii.
W poniedziałek po godz. 16:00, pracownicy jednej ze stacji paliw na terenie powiatu kolskiego mieli styczność z nietrzeźwym kierowcą. Już na pierwszy „rzut oka” można było zauważyć, że zachowanie kierowcy było nietypowe – miał trudności z poruszaniem się a jego mowa była bełkotliwa. Pracownicy, zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, zdecydowali się działać, aby uniknąć potencjalnego zagrożenia dla innych osób i powiadomili Policję. Po zbadaniu stanu trzeźwości przez mundurowych okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu tureckiego miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, ponadto mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz był poszukiwany przez policję.
Ten incydent podkreśla znaczenie zaangażowania obywateli w zapewnianie bezpieczeństwa publicznego. Pracownicy stacji paliw, choć nie są funkcjonariuszami policji, wykazali się odpowiedzialnością i czujnością, co ma ogromne znaczenie w walce z pijanym kierowcami. Obywatelska postawa i szybka reakcja, jak w tym przypadku, mogą uratować komuś życie.
31-latek odpowie teraz za niestosowanie się do orzeczonego środka karnego oraz prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu.
źródło:KPP Koło