DZIĘKI WŁAŚCIWEJ POSTAWIE I REAKCJI MIESZKAŃCA NASZEGO POWIATU ZATRZYMANO PIJANEGO KIEROWCĘ
W poniedziałek po godz. 10:00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymał informację o potencjalnym nietrzeźwym kierującym. Dzięki właściwej rekcji świadka policjanci z Wydziału Prewencji bardzo szybko zatrzymali 37-latka, który miał przeszło 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna ponadto miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności a pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych.
W poniedziałek 19 stycznia br. po godz. 10:00 do Dyżurnego Komendy Pwoiatowej Policji w Kole wpłynęła informacja o kierowcy, który może poruszać się pojazdem pod wpływem alkoholu. Dyżurny natychmiast przekazał tą informację patrolom pełniącym służbę na terenie Koła. Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego bardzo szybko natrafili na osobowego Volkswagena, którym miał kierować nietrzeźwy mężczyzna. Po zatrzymaniu pojazdu policjanci ustalili, że 37-latek jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna miał przeszło 2,8 promila alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jakby tego było mało pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych. 37-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego.
Właściwa reakcja i postawa świadka przyczyniła się do szybkiego zatrzymania skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcy, który swoim zachowaniem mógł narazić innych na utratę życia lub zdrowia. Pamiętajmy, aby zawsze reagować na osoby nietrzeźwe usiłujące wsiąść za kierownicę pojazdów. Brak naszej reakcji może w konsekwencji zakończyć się poważnym zdarzeniem drogowym, którego skutki mogą być tragiczne.
źródło: KPP w Kole
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com