20 listopada na antenie Programu 1 Polskiego Radia wystartował kolejny etap konkursu rysunkowego dla dzieci i młodzieży „Choinki Jedynki 2020” pod hasłem „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”. Jurorzy ocenili nadesłane prace i wybrali 20. Warto dodać, że konkurencja była ogromna, bo do konkursu zgłoszono blisko tysiąc prac, także spoza Polski. Jury nagrodziło pracę Cezarego Szkudlarka, ucznia klasy 5A ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole.
Co skłoniło Czarka do udziału w konkursie? Jak sam mówi, przede wszystkim cel konkursu – akcja charytatywna, ale także jeden z organizatorów konkursu – pani Anna Dymna, ulubiona i ceniona przez rodzinę Czarka, aktorka i działaczka społeczna, założycielka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko”.
Skąd pomysł na pracę pod hasłem „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”? Czarek zilustrował atmosferę panującą podczas Świąt Bożego Narodzenia w jego domu, śpiew kolęd, rodzinnie i radośnie spędzony czas, a przede wszystkim otaczającą miłość. Litery na koszulkach pojawiły się nie bez przyczyny, rodzina Państwa Szkudlarków posiada w swoich rodzinnych zbiorach zdjęcie właśnie w czerwonych koszulkach z literami, które tworzą napis LOVE.
Cezary to mądry, empatyczny i bardzo skromny chłopiec. O wygranej w konkursie mówi, że miał po prostu szczęście, gdyż nadesłano wiele pięknych prac. Wie również, że warto brać udział w konkursach, nieważne czy wygra się czy nie, przede wszystkim warto pomagać.
W najbliższy wtorek warto słuchać Programu 1 Polskiego Radia, gdyż Czarek na antenie udzieli wywiadu.
5 grudnia na antenie Jedynki odbędzie się całodzienna aukcja nagrodzonych prac, podczas której to licytacji zostanie wystawiona jako pierwsza praca Cezarego.
Środki zebrane z licytacji świątecznych prac przekazane zostaną Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego. Honorowy patronat nad akcją ponownie objęła Pierwsza Dama Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
Czarkowi gratulujemy, a Państwa zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji, w myśl słów Anny Dymnej: „Musimy być teraz razem. W tych trudnych i smutnych czasach „Choinki Jedynki” są po to, żebyśmy robili coś radosnego, coś potrzebnego”.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Państwa Szkudlarków. Dziękujemy za udostępnienie.
Prace nagrodzone w konkursie „Choinki Jedynki 2020” można zobaczyć na stronie: https://www.polskieradio.pl/451/8944…
źródło:SP nr 2 w Kole

Leave a comment