W dniu wczorajszym Prezes Fundacji Pokochaj Gada Pan Jacek Kozajda odebrał klucze do lokalu przy ul.Toruńskiej 73 w którym mieścić się będzie ich siedziba a także schronisko.Wszystko to za sprawą Burmistrza dr Krzysztofa Witkowskiego i umowy która została podpisana na preferencyjnych warunkach 0,50zł netto za m2.Jak informuje Urząd Miejski w Kole, w trybie bezprzetargowym został wynajęty lokal użytkowy o pow. 45 m2.

Jacek Kozajda pomysłodawca, fundator i założyciel Fundacji Pokochaj Gada to człowiek z pasją w którego sercu gady zajmują szczególne miejsce. Od 2018 roku aktywnie wspiera wiele fundacji o podobnym profilu. W ramach swojej charytatywnej działalności oferuje merytoryczne wsparcie dla posiadaczy gadów – w szczególności żółwi wodno – lądowych, których hodowlą zajmuje się od wielu lat.Fundacja Pokochaj Gada powstała 14.08.2020, ale jako portal działa pod tą nazwą już od lipca 2018 r. Motywacją do założenia fundacji była przede wszystkim chęć szeroko pojętej edukacji w zakresie opieki nad gadami. Niestety brak elementarnej wiedzy w tej dziedzinie wyraźnie widoczny jest w szczególności w sklepach zoologicznych w których – wydawać by się mogło – zwierzę powinno otrzymać najbardziej fachową opiekę. Tak się jednak nie dzieje. Brak edukacji u źródła skutkuje brakiem świadomości u nabywców gadów, a co za tym idzie niemym cierpieniem zwierząt. Często gady są porzucane w przypadkowych miejscach bo okazały się kłopotliwe w utrzymaniu lub były nie trafionym prezentem. Takie sytuacje to właśnie efekt braku edukacji. W związku z tym kolejnym punktem strategii fundacji jest chęć stworzenia azylu wraz z planem pomocy weterynaryjnej dla porzuconych, chorych, zaniedbanych gadów. Fundacja Pokochaj Gada wraz z wolontariuszami w całej Polsce będzie dążyć do uświadamiania ludzi, że każde zwierzę – nawet tak gruboskórne jak gad – czuje i należy się mu szacunek i odpowiednia opieka. Fundacja chce, aby ludzie zrozumieli, że krzywdząc zwierzęta nie pozostaną bezkarni.

DLACZEGO GADY?

Jest bardzo dużo organizacji zajmujących się psami, kotami i innymi większymi zwierzętami. Gady już bardzo popularne w Polsce są pomijane. Fundacji zajmujących się nimi jest bardzo mało, schronisk jeszcze mniej. Gady borykają się z takimi samymi problemami jak inne zwierzęta. Często przetrzymywane w złych warunkach, lub w niewiedzy jak powinny być trzymane i braku chęci jej zdobycia. Porzucane gdziekolwiek bo się znudziły, bo urosły, bo były nietrafionym prezentem. Trafiają po prostu na śmietnik, na ulicę, lub wypuszczane są wolno do środowiska i nie w brew temu co część ludzi myśli nie jest to dla nich lepsze.

GŁÓWNE CELE FUNDACJI POKOCHAJ GADA

CELEM STATUTOWYM FUNDACJI JEST OBRONA PRAW ZWIERZĄT ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM GADÓW, w tym:

  1. Niesienie pomocy chorym i niechcianym gadom.
  2. Działalność adopcyjna gadów.
  3. Działalność edukacyjna w zakresie odpowiedzialnej terrarystyki.
  4. Organizowanie opieki weterynaryjnej dla gadów.
  5. Zwalczanie przejawów znęcania się nad zwierzętami, a w szczególności nad gadami, także przez świadome złe warunki opieki i przetrzymywania gadów.
  6. Propagowanie wolontariatu.
  7. Stworzenie i prowadzenie schroniska dla porzuconych i niechcianych gadów.

Oczywiście wszystkich którzy chcą wesprzeć fundację zapraszamy na https://pokochajgada.pl/

 

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl

Leave a comment

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com