Biegowa Majówka 2023 w Powierciu „BIEGAMY I POMAGAMY” .

Biegowa majówka w Powierciu to impreza biegowa, która odbyła się 9 września 2023 roku. Organizatorem wydarzenia była Gmina Koło, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Powierciu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu „DOROŚLI DZIECIOM”. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Koło i okolic. Było doskonałą okazją do wspólnego biegania z rodziną i przyjaciółmi, propagowania zdrowego trybu życia oraz niesienia wsparcia i pomocy. Organizatorzy zapewnili uczestnikom profesjonalną obsługę, bezpieczeństwo i dobrą atmosferę. Tegorocznej edycji przyświecało bowiem hasło „BIEGAMY i POMAGAMY”. Zebrane podczas Biegowej Majówki fundusze przekazane zostaną przez Organizatorów na szczytny cel, jakim jest zbiórka na leczenie Huberta Olczyka u którego wykryto nowotwór złośliwy mózgu, glejak wielopostaciowy HGGV IV stopnia. Pan Hubert, który bezinteresownie służył swoją wiedzą i fachową pomocą, dziś sam potrzebuje naszego wsparcia. Nadal trwa zbiórka pieniędzy i każdy, kto chciałby wesprzeć akcję, może wpłacić dowolną kwotę na konto zrzutki. Poniżej link do zrzutki:
W najbliższym czasie, jak poinformował Wójt Gminy Koło, Mariusz Rybczyński zostanie zorganizowany dla Hubert Olczyka koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na jego leczenie.
W imprezie wzięło udział ponad 100 osób. Wśród uczestników byli zarówno doświadczeni biegacze, jak i osoby, które dopiero zaczynały swoją przygodę z bieganiem.
Impreza została rozegrana na dwóch dystansach: 5 km Nordic Walking oraz 5 mil (ok. 8 km)
Start i meta biegów znajdowały się na terenie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu. Trasa biegów prowadziła przez malownicze tereny gminy Koło.
W biegu głównym na dystansie 5 mil wystartowało około 80 osób. Najszybszym zawodnikiem okazał się Bartosz Maśnicki, który pokonał trasę w czasie 00:29:49 . Wśród kobiet najlepsza była Michalina Walczak z czasem 00:35:08.
Oprócz biegu głównego, w ramach Biegowej majówki odbył się również bieg na dystansie 5 km nordic walking. W tej konkurencji zwyciężył Marcin Żurawik z Koła w kategorii mężczyzn. W kategorii kobiet pierwsza na mecie pojawiła się Marta Pawlak z Koła.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi zawodnicy nagrody rzeczowe i puchary.
Wręczono również nagrody w kategorii najszybsza zawodniczka, najszybszy zawodnik Powiercia i Kolonia Powiercie. Nagrodę odebrali: Dorota Flaszewska i Michał Skibniewski.
Pani Irena Chanczewska oraz Pan Krzysztof Chrzanowski odebrali nagrodę niespodziankę w kategorii najstarsza uczestniczka i najstarszy uczestnik Biegowej Majówki.
Organizatorzy przygotowali również nagrodę niespodziankę, którą otrzymała najliczniejsza drużyna Partyzanci Konin.
Nie obyło się bez podziękowania dla współorganizatorów wydarzenia, które na ręce Daniela Kowalczyka ora Radosława Małeckiego złożyli Wójt Gminy Koło, Mariusz Rybczyński oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Powierciu, Edyta Ostruszka.
Dodatkowo, każdy uczestnik miał szansę wygrać atrakcyjne nagrody w losowaniu, które odbyło się po zakończonym biegu.
Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli zwiedzić w tym dniu szkołę, przy której odbywał się bieg. Zmodernizowana szkoła zrobiła na zwiedzających ogromne wrażenie. Nowoczesne, wyposażone w multimedialny sprzęt sale, duża hala sportowa, strefa chillout –u – to jedne z wielu udogodnień, jakie oferuje placówka. Jednym ze zwiedzających szkołę był Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole – Tomasz Sobolewski, na którym szkoła zrobiła ogromne wrażenie. Słowa uznania skierował do Wójta Gminy Koło – Mariusza Rybczyńskiego, Dyrektorki Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Powierciu – Edyty Ostruszki oraz Przewodniczącego Rady Gminy – Władysława Włodarczyka, a także wszystkich którzy przyczynili się do realizacji tych zadań.
Po zakończonych biegach wszyscy uczestnicy, jak i goście mogli skorzystać z bezpłatnego poczęstunku: kiełbasek z grilla, grochówki czy burgerów oraz napojów.
Wydarzenie odbyło się dzięki hojności wielu darczyńców.

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl