Będą porody rodzinne w kolskim szpitalu 
Powiat Kolski otrzymał kolejne dofinansowanie z rezerwy budżetu Państwa dla kolskiego szpitala, tym razem środki trafią na inwestycje pod nazwą „Dostosowanie infrastruktury Sali Porodowej SPZOZ w Kole do realizacji porodów rodzinnych”.
Po raz kolejny już w tej kadencji kolski szpital otrzymał wsparcie z budżetu państwa. Tym razem kwota dotacji dla powiatu kolskiego wyniosła 1.186.813,00 zł. Środki te trafią na oddział Sali Porodowej, który przebudowany zostanie do możliwości przeprowadzania porodów rodzinnych. Całość tej inwestycji ma wynieść 1.664.102,00 zł.
Projekt remontu ma na celu modernizację skrzydła budynku Oddziału Porodowego m.in. zaprojektowanie sal porodów rodzinnych, zaplecza socjalnego oraz części ogólnej, w której będzie znajdowała się rejestracja i punkt przyjęć pacjentek na Blok. Po realizacji inwestycji w naszym szpitalu dostępne będą 3 sale porodów rodzinnych. Każda z sal wyposażona będzie we własny węzeł sanitarny (WC, umywalka, prysznic). Do modernizacji zaplanowano także salę cięciową, w tym doposażenie jej w stanowisko resuscytacji noworodka.Planowany termin realizacji na dostosowanie sali porodowej do porodów rodzinnych to 15 grudnia 2022 r.
foto:Kolskiefakty.pl
źródło;Starostwo Powiatowe w Kole