1. Przestrzegajcie wszystkich obostrzeń. Chodźcie w maseczkach. Słuchajcie policjantów i straży miejskiej. Zwracajcie uwagę osobom, które ograniczeń nie przestrzegają. Bądźcie świadomi tego, co dzieje się wokół was.
2. Troszczcie się przede wszystkim o siebie, swoich najbliższych i wszystkich najsłabszych. Pomagajcie nawzajem sobie, rodzinie, sąsiadom i obcym ludziom.
3. Nie liczcie na pomoc państwa. Rządzący nie podołali sytuacji. Służba zdrowia została pozostawiona sama sobie, sanepid jest na skraju wyczerpania, politycy nie dawali przykładu rozsądnego przygotowania i profesjonalnego przygotowania. Jesteście z tym burdelem sami. Na szczęście profesjonalistów i ludzi dobrej woli wokół was jest mnóstwo, wystarczy się rozejrzeć i nie bać się prosić o pomoc.
4. Czytajcie wiarygodne informacje. Czytajcie ich jak najwięcej.
5. Nie czytajcie bzdur w internecie. Nie wierzcie w rzeczy, które brzmią absurdalnie (nawet wtedy, gdy wygłasza je człowiek na stanowisku wicepremiera, wiceministra czy wicemarszałka, a może przede wszystkim wtedy). Nie posyłajcie dalej informacji, o których źródle nic nie wiecie.
6. Nie bójcie się. Przejdziemy przez to. Głowa do góry, długie spacery, uśmiech na twarzy (pod maseczką) i optymizm. Damy radę, bo mądrych ludzi wbrew pozorom jest w Polsce mnóstwo.
foto:facebook Bartek Węglarczyk
źródło:Bartek Węglarczyk

Leave a comment

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com