Dzieci znane są z chłonięcia wszelkich informacji i umiejętności oraz szybkiego przyswajania wiedzy.  Z tego względu, niektóre umiejętności, jak np. pływanie, warto rozwijać od najmłodszych lat. Tak też było w przypadku Anieli i Franka Schyller-  rodzeństwa, którego wspólną pasją jest pływanie. Oboje uczą się w Szkole Podstawowej nr 1 w Kole. Aniela jest uczennicą klasy trzeciej, Franek w tym roku rozpoczął naukę w klasie pierwszej. Woda jest zdecydowanie ich żywiołem. Od zawsze uwielbiali zabawy w wodzie i co najważniejsze, wcale się jej nie bali. Nauczyli się pływać na basenie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Oboje trenują w Klubie MUKS Huragan Koło. Trenerem Anielki jest Michał Oczkowski, natomiast  Franka trenuje  Eryk Tomaszewski. Mając 6 lat zaczęli pływać w grupach pływackich.  W wieku 7 lat wzięli udział w pierwszych zawodach pływackich.

Pasję pływania zaszczepili w nich rodzice, którzy jako pierwsi oswoili ich z wodą. Warto nadmienić, że rodzice tych wspaniałych pływaków również prowadzą aktywny, sportowy tryb życia.

Zarówno Aniela, jaki Franek wiele godzin w tygodniu poświęcają na treningi, doskonaląc technikę pływania i szlifując zdobyte umiejętności, a także sumiennie i z wielkim zapałem  przygotowując się do zawodów. Aniela na treningi uczęszcza  4 razy w tygodniu po 1,5 h,  Franek  3 razy w tygodniu po 1,5h. W wywiadzie Aniela wspomniała, że bardzo często bywa tak, że poświęca dodatkowe godziny na treningi, żeby dobrze przygotować się do udziału w zawodach. Zapytani: Jakie zatem cechy powinno posiadać dziecko, które chce zostać tak dobrym pływaniem jak wy? Jednoznacznie stwierdzili, że taka osoba nie może  przede wszystkim opuszczać zajęć, powinna być cierpliwa i  czeka aż w końcu uda jej się odnieść sukces, a nie poddaje się w momencie kiedy jej coś nie wyjdzie. Taką osobę powinna cechować również wytrzymałość.

A jakie uczucia towarzyszą Wam tuż przed startem w zawodach?  – Stres, ale potrafimy już trochę nad nim zapanować.

Rodzeństwo na swoim koncie ma wiele sukcesów i osiągnięć sportowych – zdjęcia poniżej.

Mając dzień wypełniony wieloma zajęciami, znajdują również czas na szereg  inne form aktywności. Franek trenuje piłkę nożna, a Aniela akrobatykę z motoryką. Biegają, jeżdżą na rowerze, a  od czasu do czasu ćwiczą jogę. Aniela wraz ze swoją mamą  Justyną mają już za sobą pierwsze morsowanie.

Temu wspaniałemu, wytrwałemu i dzielnemu rodzeństwu życzmy powodzenia podczas pływackiej przygody, a także pobicia kolejnych rekordów.

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl