Akcja „Z pasją po zdrowie Pawełka” – zakup pieca i instalacji
19 grudnia br. ponownie wraz z Kamilem Jaroszewskim odwiedziliśmy panią Dorotę Ogrodowczyk i jej syna Pawełka.  Kilka miesięcy temu, kiedy po raz pierwszy mieliśmy okazję poznać tą rodzinę, borykała się ona z wieloma problemami. Choroba  i rehabilitacja Pawełka, który przeszedł już kilkanaście operacji rekonstrukcji stopy, niemożność podjęcia pracy przez mamę Pawełka –  ponieważ Pawełek potrzebuje stałej opieki mamy, utrzymywanie rodziny      z zasiłku oraz tak ważny na tamten moment brak centralnego ogrzewania w domu. Gdy nagrywaliśmy pierwszy reportaż warunki pogodowe na zewnątrz sprawiały, że w domu w którym nie ma ogrzewania było już bardzo zimno. Na tamten czas rodzina spała i przebywała w jednym pokoju. Trudna sytuacja tej rodziny bardzo poruszyła Kamila –  znanego pasjonata podróży rowerowych –  który tym razem to właśnie dla niej postanowił charytatywnie pokonać trasę Koło – Lublin, która liczyła ok. 360 km. To wszystko w szczytnym i ważnym dla niego samego celu – pomoc rodzinie i zapewnienie im lepszych warunków mieszkaniowych.
Warto nadmienić, że akcja nie zakończyłaby się powodzeniem gdyby nie Kamil „ główny prowodyr całej akcji”, wszyscy którzy całym sercem zaangażowali się w zbiórkę, a także darczyńcy, którzy dokonali wpłat na konto utworzonej na ten cel  zrzutki.
Dzięki zebranej kwocie Pani Dorocie udało się zakupić m.in.: piec i instalację, kaloryfery, bojler. Z pozostałych pieniędzy oraz kwoty zaciągniętej z kredytu przez panią Dorotę udało się również urządzić pokoik Pawełka, kuchnię  i łazienkę.
W realizacji swoich przedsięwzięć Kamil zawsze może liczyć na wsparcie ze strony Urzędu Miasta w Kole i pana Burmistrza Krzysztofa Witkowskiego, a także Pani Katarzyny Wojtysiak – pracownicy Wydziału Działalności Gospodarczej i Promocji Miasta, która podczas każdej akcji  pomaga i czuwa nad organizacją przebiegu całej akcji.
W przedsięwzięcie włączyli się również: wychowawca Pawełka – Pan  Bartosz Mikołajczyk; Zespół Szkół w Brdowie – Dyrektor pan Dariusz Racinowski, nauczyciele, pracownicy szkoły, dzieci, rodzice; Szkolny Klub Wolontariatu działający przy szkole; seniorki z Klubu Seniora w Babiaku; Grupa MTB z Koła, Gminny Klub Sportowy „Nałęcz” Babiak, Michała Wojciechowskiego – Gabinet Terapii Manualnej w Babiaku; Szymon Łajdecki  – Firma THEMA ARTIS, który przygotowuje dla Kamila plakaty wyjazdowe dotyczące akcji,  a także anonimowi darczyńcy.
Partnerami strategicznymi akcji były trzy firmy: firma PROFI-EKO Sp. z o.o. z Inowrocławia; firma FORTA Logistics Sp. z o.o. z Warszawy oraz firma OWNPOWER POLSKA S.A. z Koła.
W akcję miała włączyć się Gmina Babiak na czele z panem Wójtem Wojciechem Chojnowskim, jednak ze strony Gminy Babiak zarówno Kamil, jak i mama Pawełka, nie otrzymali żadnej pomocy i wsparcia.

 

autor:Kolskiefakty.pl

foto/video:Kolskiefakty.pl

źródło:Kolskiefakty.pl