Akcja „Łańcuszkowe AED” Zakup następnego defibrylatora AED.
Najwyższy czas przedstawić wszystkim „trzecie” już ogniwo w akcji która ruszyła w lipcu i do tej pory dzięki niej udało się zakupić dwa urządzenia.
….”Witam,
Nazywam się Monika Stasiak i jestem trzecim ogniwem „ŁAŃCUSZKOWE AED”. Mam nadzieję, że uda mi się zebrać potrzebną kwotę na zakup trzeciego, mobilnego defibrylatora AED. Jako pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole często poruszam się po drogach nie tylko miasta Koła, ale całej gminy Koło. Dodatkowo pełnię funkcję sołtysa we wsi Borki, gm. Koło oraz jestem przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Borkach „Borkowskie Perełki”. Im więcej osób będzie miało wiedzę oraz podstawowy sprzęt do udzielania pierwszej pomocy tym bardziej zwiększamy szansę na przeżycie osób poszkodowanych w wypadkach lub losowych sytuacjach. Nie bądźmy obojętni na pomoc, dołóżmy swoją cegiełkę 😉„…. .
Defibrylator AED to urządzenie, którego zadaniem jest przywracanie prawidłowego rytmu serca za pomocą podania impulsu elektrycznego w sposób bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej. Krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych urządzenie prowadzi ratownika przez przebieg akcji ratowniczej, a w sytuacji koniecznej podaje impuls elektryczny. AED skonstruowane jest tak by użyć go mógł każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie.
W przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia, w połączeniu z resuscytacją krążeniowo – oddechową jest jedynym sposobem na uratowanie życia.
Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/jht7pz
źródło:zrzutka.pl
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com