AKCJA CBŚP W KOLE W WIPASZ
Jak nieoficjalnie ustaliły Kolskiefakty.pl, w dniu 27.09.2022r. na terenie jednej z kolskich firm swoje działania przeprowadzali funkcjonariusze CBŚP. Powodem działań miały być prawdopodobnie nieprawidłowości związane z zakupem oleju do produkcji pasz dla zwierząt hodowlanych. Następnie wyprodukowana pasza miała być sprzedawana jako pokarm dla zwierząt hodowlanych i powodować ich nieprawidłowy rozwój. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że zabezpieczone zostały pomieszczenia oraz dokumentacja. W związku z powyższym, zapytaliśmy Rzecznika Prasowego Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policj podinsp. Iwoną Jurkiewicz o przebieg w/w działań w firmie WIPASZ w Kole.
W odpowiedzi na naszego e-maila, otrzymaliśmy następujące wyjaśnienie:
Treść wiadomości:
Szanowny Panie Redaktorze, z uwagi na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe, na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do przedmiotu i zakresu prowadzonego śledztwa.
Z poważaniem
Zespół Prasowy CBŚP
AKTUALIZACJA !!! (3.10.2022 r.)
Szanowna Pani Redaktor,
W nawiązaniu do nadesłanego mejla informuję, że policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 4 osoby, w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej, jak wynika z ustaleń postępowania, oszustw na rynku paszowym. Nie odniesiemy się co do konkretnej firmy, natomiast warto podkreślić, że żadna z osób nie została zatrzymana w podanej przez Pana miejscowości. Czynności były wykonywane w ramach śledztwa prowadzonego przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.
Z wstępnych ustaleń postępowania wynika, że podmiot gospodarczy sprowadzał z zagranicy, a następnie wprowadzał do obrotu kwasy tłuszczowe, które nie powinny być stosowane przy produkcji pasz.
Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa co do mienia wielkich rozmiarów, poświadczania nieprawdy w dokumentacji oraz popełnienia przestępstw karnoskarbowych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 2 osób.
Ze względu na dobro toczącego się postępowania nie możemy przekazać więcej szczegółów dotyczących śledztwa.
Z poważaniem
Zespół Prasowy CBŚP
Oczywiście do sprawy wrócimy i będziemy Państwa informować na bieżąco.
źródło;Kolskiefakty.pl