42. Międzynarodowy Bieg przeszedł do historii. Przygotowany na najwyższym poziomie, zyskujący coraz większą sławę i prestiż, doceniany przez zawodników. Międzynarodowy Bieg Warciańskim im. Zdzisława Krzyszkowiaka – bo o nim mowa, na stałe wpisał się do kalendarza ważnych wydarzeń sportowych w naszym mieście. Zarówno w poprzednich, jak i w tej edycji zawodnicy nie zawiedli i pojawili się na starcie.

W tym roku na starcie sportowej rywalizacji zameldowało się ponad 500 zawodników. Wśród nich znaleźli się utatuowani biegacze: Izabela Paszkiewicz, Monika Kaczmarek, Sabina Jarząbek, Adam Głogowski, Aleksander Dragan, Kamil Karbowiak, Mariusz Giżyński, a także najstarsi zawodnicy biegu, którzy zaszczycili swoją obecnością.

Po raz 42. linię mety Międzynarodowego Biegu Warciańskiego przecięli panowie:  Janusz Lenc i Piotr Grenz TKKF Kolejarz Bydgoszcz. Wiele emocji i zachwytu wśród publiczności wywołał udział  86 – letniej Janiny Rosińskiej, która postanowiła rozpocząć swoją przygodę z bieganiem wyczynowym po przejściu na emeryturę, zapisując się do Klubu AZS Łódź i tam trenując, a także 85-letniego Władysława Angiela z Bydgoszczy.

Zwycięstwo 43. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego należy do Adama Głogowskiego (UKS – Ekonomik Maratończyk Lębork/ATC – Cargo Team). Jako drugi na mecie pojawił się Andrzej Rogiewicz (Rogiewicz Running Team), tuż za nim był Dawid Borowski (WOSIEK TEAM).

W kategorii nornic walking 5 km  – mężczyźni: pierwszy na mecie pojawił się Marcin Kurzawiński (Triton Konin), tuż za nim Marcin Żurawik (Saint Gobain Squad). Jako trzeci linię mety przekroczył Dariusz Przyczyna (Partyzanci Konin).

Jako pierwsza wśród kobiet na metę przybiegła Izabela Paszkiewicz (Terespol – AZS UMCS Lublin), druga była Sabina Jarząbek (KKL Kielce), trzecia – Iwona Bernardelli (KS Prefbet-Sonarol).

Wyniki nornic walking 5 km kobiety kształtują się następująco: 1 miejsce zajęła Żaneta Czerniejewska (New4You Team), 2 miejsce zdobyła Daria Dąbrowska (New4You Team), 3 miejsce Renata Namyślak (Sokołów S.A.).

Pomiar czasu podczas biegu prowadziła firma FOXTER. Link do wyników poniżej:

42 Międzynarodowy Bieg Warciański im. Zdzisława Krzyszkowiaka | Foxter Sport – pomiar czasu (foxter-sport.pl)

Na mecie na zmęczonych i kontuzjowanych zawodników czekali członkowie zespołu pierwszej pomocy ze Szkolnego Koła PCK w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego z opiekunką Sylwią Pokrywczyńską oraz kierownik biura PCK w Kole – Zofią Rowecką. Po ukończonym biegu zastępca Burmistrza Miasta Koła – Lech Brzeziński, Prezes Wood – Mizer p. Robert Bagiński oraz  4 Drużyna Starszoharcerska przy Szkole Podstawowej w Łubiance, wręczali zawodnikom medale. Każdy z uczestników otrzymał również upominek, który ufundowała firma KUPIEC, Sokołów i Browar Koło , a także symboliczny wrzos od firmy Wrzoskwiat. 

Wszystkim zawodnikom wczorajszego biegu kibicowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Koła nad Wartą.

Po biegu organizatorzy zapewnili na hali ciepły posiłek. Restauracje Beefteka i Browar Koło serwowała pyszne kanapki oraz izotoniki własnej produkcji, a Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole częstowała naszymi lokalnymi produktami.

42.Bieg Warciański już za nami, lecz za rok czeka nas wyjątkowa edycja tego wydarzenia. Wraz z 43. Międzynarodowym Biegiem Warciańskim, który odbędzie się 22 października 2023 r. Koło będzie również organizatorem 12. PZLA Mistrzostw Polski Kobiet w Biegu na 10 km. O tym, że organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole bieg cieszy się ogromnym uznaniem, świadczą noty uzyskane w rankingu Światowej Organizacji World Athletisc, prowadzącej ranking imprez biegowych organizowanych na świecie. Kolski bieg uplasował się na 2. miejscu w Polsce i 91. miejscu na świecie. Dyrektor MOSiR w Kole p. Jarosław Kawka w Kole nie zamierza jednak poprzestać tylko na corocznej organizacji biegu. W swoich planach ma zorganizowanie mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 10 km i to zapewne nie ostatnie plany dyrektora MOSiR w Kole.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu sponsorów, osób, stowarzyszeń, wolontariuszy, a także służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo uczestników biegu.  

Tegorocznym zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie

Galeria zdjęć cz.1 https://www.facebook.com/photo/?fbid=481338687350933&set=pcb.481354827349319

Galeria zdjęć cz.2 https://www.facebook.com/photo/?fbid=481358827348919&set=pcb.481372297347572

Galeria zdjęć cz.3 https://www.facebook.com/photo/?fbid=481374330680702&set=pcb.481385380679597

źródło:Kolskiefakty.pl