Na wniosek policjantów Prokurator Rejonowy w Kole zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego wobec 29–letniego mężczyzny, który podejrzany jest o znęcanie się nad swoją rodziną. Zgodnie z postanowieniem prokuratora mieszkaniec gminy Kościelec w ramach dozoru policyjnego dwa razy w tygodniu będzie musiał meldować się w komendzie. Ponadto ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich.

Kilka dni temu kolscy policjanci zatrzymali sprawcę interwencji domowej, który miał znęcać się nad swoimi bliskimi. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 29-latek znajdując się pod działaniem alkoholu lub środków odurzających wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał swoim bliskim, groził, a także stosował wobec nich przemoc fizyczną. To nie pierwsza interwencja policjantów pod tym adresem, dlatego też po rozmowach z funkcjonariuszami pokrzywdzona w obawie o swoje życie i zdrowie przerwała milczenie i złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad rodziną. Ponadto policjanci zwrócili się do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego. Prokurator przychylił się do tego wniosku i zdecydował o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Kościelec policyjnego dozoru oraz zobowiązał go do opuszczenia mieszkania, które do tej pory zajmował wspólnie ze swoją rodziną. Ponadto mężczyzna ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich na odległość nie mniejszą niż 100 metrów.

Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

źródło:KPP w Kole