12 kwietnia 2022 r. o godzinie 08.05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole wpłynęło zgłoszenie z WCPR o pożarze magazynu sklepowego w Kole na ulicy Kolejowej. Dyżurny SKKP do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z JRG Koło oraz dwa zastępy OSP, OSP Koło nad Wartą i OSP Wrząca Wielka.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że pomieszczenie sklepu jest zadymione. Kierujący działaniami ratowniczymi pozyskał informację, że sprzedawczyni opuściła sklep przed przybyciem zastępów straży pożarnej, brak osób poszkodowanych.
Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Ratownicy w aparatach ochrony układu oddechowego weszli do magazynu i podali jeden prąd wody w natarciu na tlące się pudełka po towarze. Pozostałości po pożarze wyniesiono na zewnątrz budynku, gdzie zostały przelane wodą. Pożar ugaszono. Przewietrzono pomieszczenie magazynowe oraz sklep, następnie cały budynek sprawdzono kamerą termowizyjną oraz czujnikami CO – brak zarzewi ognia, parametry powietrza w normie. Działania zakończono. Na miejscu zdarzenia pozostał patrol Policji.Akcja trwała 32 min. W działaniach udział brało 16 strażaków.
foto:Kolskiefakty.pl
źródło:KP PSP Koło
Lubię to!

 

Komentarz
Udostępnij