Dęby Szlacheckie to wieś sołecka w gminie Osiek Mały, Powiatu Kolskiego w Wielkopolsce. Oddalona od powiatowego Koła o dobre 13 km przy trasie Koło – Sompolno leżące już na pograniczu Kujaw. Znajduje się tu szkoła podstawowa , kościół parafialny, ośrodek zdrowia oraz sklep spożywczy. Dawniej za czasów PRL funkcjonował tu prężny znany w dawnym województwie konińskim zakład zielarski produkujący zioła nie tylko na rynek krajowy. Obecnie pozostały po nim bloki mieszkalne nadal zamieszkałe przez byłych pracowników. Mieszkańcy są niezwykle przyjaźni nie tylko dla swoich ale i dla obcych. Zatrudnienie znajdują m.in. w okolicznych zakładach pracy w Kole i w Koninie.

Jednym z nielicznych firm usługowych w Dębach Szlacheckich jest Hurtownia Budowlana DREW- DOM, której właścicielem jest Andrzej Antecki. Jak sam przyznaje oprócz prowadzenia swojej firmy od wielu lat pasjonuje go strzelectwo sportowe. Postanowił więc zebrać podobnych mu pasjonatów w okolicy miejsca swojego zamieszkania i zorganizować się w Lidze Obrony Kraju. Zgłosił swój pomysł Zarządowi LOK w Kole czego efektem było spotkanie sympatyków strzelectwa sportowego z okolic Dębów Szlacheckich w miejscowej remizie OSP.

1  marca  2023 r. o godz. 17-tej zainaugurował swoją działalność Klub LOK Dęby Szlacheckie „HORDA”. W pierwszym  zebraniu uczestniczyli zaproszeni członkowie ZP LOK w Kole: prezes kpt (r) mgr inż. Ireneusz Wojtysiak, v-ce prezes mgr Ryszard Borysiewicz (członek Rady Wojewódzkiej LOK w Poznaniu), skarbnik Mirosław Mikołajczyk i członek ZP LOK w Kole Ryszard Miśko. Prezes Ireneusz Wojtysiak poinformował zebranych o zasadach funkcjonowania klubów i kół LOK w terenie i wspólnie z Ryszardem Miśko oraz Mirosławem Mikołajczykiem odpowiadali  na wiele pytań. Wybrano Zarząd Klubu LOK w Dębach Szlacheckich i przyjęto nazwę klubu „HORDA”. Prezesem został inicjator pomysłu Andrzej Antecki, w-ce prezesem Marek Krzewiński z Konina, sekretarzem Bogumił Muchowski z Osieka Małego, a skarbnikiem Mariusz Łuczak z Ostrówka.

Swoje członkostwo w Klubie LOK Dęby Szlacheckie HORDA zadeklarowali ponadto: Oskar Antecki z Osieka Małego, Krzysztof Kostrzak z Zielenia, Adam Furmankiewicz z Mariampola (gm. Kościelec), Bogumił Muchowski z Osieka Małego, Michał Dynak z Osieka Małego, Michał Marciniak z Osieka Małego, Marcin Czupryniak z Dębów Szlacheckich, Krzysztof Potrzebski z Osieka Małego

a także 12-letnia Nadia Antecka z Osieka Małego i 10-letnia Julia Kostrzak z Zielenia.

Jak przyznaje prezes Andrzej Antecki w planie Klub ma nie tylko upowszechnianie strzelectwa sportowego, ale także imprezy integracyjne przy ognisku z mieszkańcami Dębów Szlacheckich i okolicznych sołectw, wycieczki turystyczno-krajoznawcze z uwzględnieniem dzieci, współorganizacja zawodów wędkarskich o puchar Klubu LOK HORDA, wyjazdy dzieci do teatrów w Łodzi czy w Poznaniu itp. Nowopowstały Klub LOK w Dębach Szlacheckich uzyskał wielką aprobatę ZP LOK w Kole z prezesem kpt (r) mgr inż. Ireneuszem Wojtysiakiem na czele.

Foto i tekst Ryszard Borysiewicz:

Na zdjęciu uczestnicy zebrania LOK w Dębach Szlacheckich. Siedzą pierwszy z lewej Mirosław Mikołajczyk skarbnik ZP LOK w Kole, pomiędzy dziewczynami prezes Klubu LOK HORDA w Dębach Szlacheckich Andrzej Antecki. Stoją od lewej Ryszard Miśko członek ZP LOK w Kole, drugi z lewej kpt (r) mgr inż. Ireneusz Wojtysiak prezes ZP LOK w Kole.

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com